15 Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

W sobotę, 15 lipca br., czyli wczoraj, obchodziliśmy Parafialny Odpust św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, patronki parafii. W tym roku uroczystość odpustową łączymy z obchodami 255-lecia kościoła parafialnego. Sumie Odpustowej przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za obecność, modlitwę, rozważanie Słowa Bożego, celebrowanie Mszy Św. i błogosławieństwo.

Po Mszy Św. w ogrodzie przy plebanii miał miejsce Odpustowy Festyn.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej w kościele oraz festynu po Mszy Św.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości: w szczególności dziękuję ministrantom, lektorom, pani organistce.

Dziękuję Kołu Misyjnemu, Radzie Parafialnej, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękuję za przygotowanie kościoła za kwiaty, obrusy i flagi, za uporządkowanie otoczenia kościoła i ogrodu pry plebanii; dziękuję za ustawienie stolików, ławek i namiotu, za przygotowanie poczęstunku: kawy, herbaty, placków i za wszystkie inne dary na Festyn
i gościnę w plebanii.

Dziękuję za baner upamiętniający 255-lecie kościoła parafialnego: osobom, które zaprojektowały, ufundowały wykonanie; dziękuję osobno za zawieszenie transparentu, aby teraz towarzyszył nam przez pewien czas.

Dziękuję za robienie zdjęć do kroniki parafialnej.

Dziękuję za dary złożone na rzecz Domu Dziecka w Bąkowie, za słodycze, artykuły  szkolne i drobny sprzęt sportowy. Dary zostały przekazane delegacji placówki w Bąkowie.

Panu Wójtowi Gminy Warlubie i Samorządowi dziękujemy za życzenia i gratulacje z okazji 255-lecia naszego kościoła.

Bóg zapłać! Za wszystko, wszystkim i każdemu z osobna!

W piątek odbyła się wakacyjna wycieczka dla dzieci do Juraparku w Solcu Kujawskim. Za zorganizowanie wyjazdu dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas.

Porządek Mszy Św. i intencje od 17 do 23 lipca 2023 r.

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze Święte są odwołane.

SO 18.00:            +Władysława i Edmund Siekierscy, Ryszard, Teresa, Zdzisław, Bronisława

ND 8.00:              W intencji za naszą parafię

ND 9.30:              + Marianna i Jan Złoto w 17 r. śm. Marianny