16 Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

Tydzień temu na kolektę inwestycyjną złożono 1249 zł. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli 18 lipca do niedzieli 25 lipca br. przeżywamy
XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Ma być to czas troski i modlitwy o bezpieczne podróżowanie na naszych drogach. Z okazji Tygodnia św. Krzysztofa MIVA Polska organizuje akcję
„1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany km” na środki transportu dla misjonarzy. Skarbonka do zbierania ofiar na ten cel będzie stała w kościele pod chórem przez cały tydzień. MIVA, która ma swój oddział także w Polsce, jest organizacją międzynarodową, zaopatrującą misjonarzy w środki transportu. Za tydzień z okazji Dnia św. Krzysztofa po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

W czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny.

W piątek obchodzimy święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę, 24 lipca br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy, głównej patronki parafii. Uroczystość rozpocznie się o 17.00 Mszą Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusz Okroja.

Po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną oraz przedstawicielami lokalnej społeczności zapraszam na Festyn Odpustowy w Ogrodzie przy Plebanii. Przygotowane są konkursy, gry i zabawy oraz tradycyjny poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Wokalno-Muzyczny „Claritas” z Torunia. Z pewnością zachęci wszystkich do udziału w śpiewach biesiadnych. Zarówno na Mszę Św. Odpustową, jak i Festyn zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny.

W celu przygotowania liturgii odpustowej zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów, psałterzystki, na zbiórkę w czwartek po Mszy Św. tj. ok. 18.30 w kościele. Ponadto zapraszam na spotkanie w środę o 17.15 młodzież oraz dzieci chętne do śpiewania.

Aby przygotować się duchowo do odpustu zapraszam do skorzystania
z Sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi w piątek od 17.00 oraz w sobotę pół godziny przed Sumą Odpustową.

Proszę także o odpowiednie przygotowanie na parafialną uroczystość ołtarzy, kościoła i jego otoczenia: zmianę obrusów, wywieszenie wstęgi i flag.

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna podjął decyzję, aby nasza diecezja włączyła się w pomoc poszkodowanym gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i za granicą. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 25 lipca br. po każdej Mszy św. ma odbyć się zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach
i nawałnicach w Polsce i Europie. Ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

Porządek Mszy Św. i intencje od 19 do 25 lipca 2021 r.

PN 18.00:           O szczęśliwą operację i dar zdrowia dla Zofii

WT 18.00:          + Katarzyna, Jan, Teofil, Antoni, Eryk z rodziny Wernerów

ŚR 18.00:           O szczęśliwą operację i dar zdrowia dla Zofii

CZ 18.00:           + Joanna Adrian