17 Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r. – Dzień Świętego Krzysztofa

W minioną sobotę obchodziliśmy Odpust Parafialny ku czci św. Małgorzaty, głównej patronki parafii. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za obecność, modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i naukę, Celebrowanie Mszy Św. i błogosławieństwo.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej w kościele oraz festynu odpustowego po Mszy Św. w Ogrodzie przy Plebanii oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu: Dziękuję ministrantom, lektorom, psałterzystce, p. organistce, dzieciom, młodzieży i dorosłym; Dziękuję za przygotowanie kościoła i jego otoczenia, za obrusy, kwiaty i flagi, za porządki przy plebanii i w ogrodzie; Dziękuję za ustawianie stolików, ławek i namiotu w ogrodzie, za przygotowanie poczęstunku: kawy, herbaty, placków i za wszystkie inne dary na Festyn i gościnę w plebanii. Bóg zapłać!

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna podjął decyzję, aby nasza diecezja włączyła się w pomoc poszkodowanym gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i za granicą. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę, 25 lipca br. po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać!

Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Świętego Krzysztofa. Z tej okazji po każdej Mszy Św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy poświęceniu można składać ofiary na Fundację MIVA, która zaopatruje misjonarzy w środki transportu. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada wspomnienie świętych Joachima i Anna, rodziców NMP. Jest dzień modlitwy w intencji dziadków i babć oraz osób najstarszych we wspólnotach parafialnych.

W środę mamy wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera. W tym dniu przypada 778 rocznica ustanowienia Diecezji Chełmińskiej w 1243 r.

Od czwartku bieżącego roku zamiast wspomnienia św. Marty Kościół będzie obchodził wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 lipca 1 sierpnia 2021 r.

PN 18.00:           + Anna Czarkowska z ok. ur. i im. oraz zm. z rodziny Czarkowskich Jan, Antonina, Józef, Henryka

WT 18.00:          + Jan Spych

ŚR 18.00:           + Józefa, Wiktor, Anna, Helena i Henryk z rodziny Kilichowskich

CZ 18.00:           + Urszula Starzewska z ok. ur.

PT 18.00:           + Jurek, Jerzy i rodzice z obojga stron

SO 17.00:          + Rodzice Monika i Ignacy oraz bracia Kruczkowscy

ND 8.00:             + Andrzej w 34 r. śm.

ND 9.30:             + Irena Suchomska, Roman i Krzysztof

ND 11.30:          + Łukasz i Rozalia Kontowscy, Konrada i Feliks Frankiewicz, Marek Kontowski i Małgorzata Koszmider

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Świat Misyjny, Misje Dzisiaj