19 Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia, które otrzymałem w Dniu Proboszcza, tj. we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, zarówno składane bezpośrednio w kościele, jak i drogą sms-ową, za kwiaty i dar modlitwy, Bóg zapłać!

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Bardzo dziękuje za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

We wtorek będziemy obchodzić uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona diecezji. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00 do wspólnej modlitwy za naszą diecezję.

W środę mamy wspomnienie św. Klary, dziewicy. Na zakończenie Mszy Św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00 i Czuwanie Fatimskie. Po Mszy Św. odmówimy Różaniec i pójdziemy z procesją dookoła kościoła z figurą NMP Fatimskiej. Na Czuwanie proszę przynieść ze sobą świece.

W sobotę uczcimy wspomnienie św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona ruchów trzeźwościowych.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Bardzo proszę o przygotowanie bukietów, które będą wyrazem naszej wdzięczności za to, co rodzi ziemia dla naszego dobra.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mazella Dawid z Bzowa i Szalczewska Monika z Parafii w Pieniążkowie (1). Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 9 do 15 sierpnia 2021 r.

PN 18.00:           W pewnej intencji Panu Bogu wiadomej

WT 18.00:          + Rodzice Marianna i Karol Wangin

ŚR 18.00:           + Edward Wojtak w r. śm.

CZ 18.00:           + Danuta Skrzypek z domu Pieckowska

PT 18.00:           CZUWANIE FATIMSKIE: Msza Św. o szczęśliwy przebieg operacji i dar zdrowia dla Zofii

SO 16.00:          Z podziękowaniem Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za wszystkie przeżyte lata oraz z prośbą o Błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej

SO 18.00:          + Jan Piechowski z ok. ur.

ND 8.00:             + Marian Wilczewski w r. śm.

ND 9.30:             + Rodzice chrzestni Benigna i Leon Pronobis oraz Jędrek

ND 11.30:          + Zofia Wronkowska w 1 r. śm. oraz Adam Wronkowski