2 Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia 2019 r.

Na mocy specjalnego pozwolenia Stolicy Apostolskiej dla Polski i kilku innych krajów mimo niedzieli adwentowej obchodzimy dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W dniu dzisiejszym kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Ponadto odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

W tym tygodniu zapraszam na Roraty w poniedziałek i czwartek o 18.00, a we wtorek środę i piątek o 16.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Zapraszam zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych.

W środę po Roratach, czyli ok. 17.00 adwentowe spotkanie służby liturgicznej. Zapraszam całe Koło Ministranckie oraz wszystkich czytających i śpiewających podczas Mszy Św. w celu przygotowania się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

Za tydzień, w niedzielę, 15 grudnia br. Ksiądz Biskup Arkadiusz odwiedzi naszą parafię, odprawi Mszę Św. o 11.30 i poświęci medaliki dzieciom komunijnym oraz wszystkim zgromadzonym wiernym. Zachęcam, żeby przybyć na tę właśnie Mszę Św. i przynieść ze sobą nie tylko medaliki, ale także krzyże, szkaplerze i różańce, które Ksiądz Biskup także poświęci. Przedmioty służące naszej pobożności poświęcone przez biskupa zyskują szczególną wartość duchową i mogą służyć temu, żeby uzyskiwać dar odpustu zupełnego.

Za tydzień będzie kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.

We wtorek, 17 grudnia br. o 15.00 w Sali Wiejskiej w Bzowie odbędzie się Spotkanie Wigilijne organizowane przez Parafialny Zespół Caritas i Sołectwo w Bzowie. Spotkanie poprzedzi Msza Św. odprawiona o 14.30 w Kościele Parafialnym.

Parafialna Spowiedź Adwentowa będzie w czwartek, 19 grudnia br. rano i wieczorem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 9 do 15 grudnia 2019 r.

PN 18.00:            …………………………………………………………..

WT 16.00:            Za naszą parafię

ŚR 16.00:            + Tadeusz Kostrzewski (od Cecylii i Aleksandra z rodziną)

CZ 18.00:            + Janusz Bukowscy w m-c po śm.

PT 16.00:             …………………………………………………………..

SO 18.00:            + Krystyna Kluska (od pielęgniarki Iwony)

ND 8.00:              + Eugenia, Stanisław, Ryszard Pyt

ND 9.30:              + Dariusz Pieckowski