2 Niedziela Wielkanocy – Święto Bożego Miłosierdzia – 28 kwietnia 2019 r.

Drugą Niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy za okazane nam Miłosierdzie zwłaszcza w Sakramencie Pokuty i Pojednania i uświadamiamy sobie potrzebę pełnienia dzieł miłosierdzia. Dlatego dzisiejsza Niedziela jest także świętem patronalnym organizacji Caritas, zajmującej się w Kościele w sposób systematyczny organizowaniem pomocy dla potrzebujących.
W związku z tym odbywa się zbiórka na cele charytatywne prowadzone przez Diecezjalną i Parafialną Caritas.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesioną z 23 kwietnia z powodu obchodów Oktawy Wielkanocy.

W środę rozpoczyna się maj, miesiąc modlitwy Maryjnej. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w łączności z codzienną Mszą Św. oraz osobno dla dzieci o 16.15 w dni powszednie: w tym tygodniu w środę i czwartek. Zachęcam, aby zachować zwyczaj gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na wspólne odmawianie Litanii Loretańskiej do NMP.

W czwartek przypada Pierwszy Czwartek m-ca, dlatego zapraszam na Godzinę Świętą. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi, modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek jest uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. będą odprawione według porzadku niedzielnego tj. o 8.00, 9.30 i 11.30. Ponadto o 7.30 odsłonięcie Figury M.B. Bzowskiej i śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, a wieczorem o 18.00 uroczyste nabożeństwo majowe. Do udziału w tym nabożeństwie w sposób szczególny zapraszam kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę przypada Pierwsza Sobota m-ca. Od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Świetą, a wieczorem w łączności ze Mszą Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę, 5 maja br. o 16.00 będzie odprawione Uroczyste Nabożeństwo Majowe przy Kaplicy NMP w Kruszach.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 kwietnia do 5 maja 2019 r.

PN 18.00:           + Franciszek Brunner

WT 16.00:          Msza Św. Jubileuszowa

ŚR 18.00:           + Władysław Chludziński (od Zakł. Pogrzeb.)

CZ 18.00:           + Marta i Maksymilian, Zofia Chylewscy

PT 8.00:             O zdrowie i opiekę NMP dla Marii i Edwarda Prusaczyk

PT 9.30:             O deszcz

PT 11.30:           + Władysław Żakowski

SO 18.00:          + Marta i Wacław Górscy

ND 8.00:             O Boże Bł. dla Róż Różańcowych

ND 9.30:             + Irena w 5 r. śm. oraz rodzice i rodzeństwo

ND 11.30:          + Jan Spych w 10 r. śm.