2 Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

Trwa Wielki Post. Przeżywajmy go jako czas „eucharystyczny”, w którym uczymy się szerzyć miłość Jezusa w otaczającym nas świecie każdym gestem i słowem. Do uczynków pokutnych niech mobilizuje nas akcja „Skarbonka Caritas”. Skarbonki wyłożone są pod chórem. Najpierw podejmując post, rezygnujemy z jakiejś przyjemności, potem zaoszczędzone pieniądze jako jałmużnę składamy do skarbonki, a na koniec modlimy się uwielbiając Boga. Zakończenie akcji w Wielkim Tygodniu.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele o 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek o 17.00 jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólne dla wszystkich zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Po nabożeństwie ok. 17.45 będzie Msza Św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Ostatnio za ofiary z kolekty inwestycyjnej została zakupiona nowa lampka wieczna, która swoim światłem stale będzie przypominać o obecności Jezusa w Tabernakulum. Tradycyjnie też z okazji drugiej niedzieli Wielkiego Postu odbywa się zbiórka do puszek „Ad Gentes” na pomoc dla polskich misjonarzy.

W środę po Mszy Św., tj. ok. 18.45 zapraszam na spotkanie w Salce Parafialnej pod hasłem „Krąg Biblijno-Liturgiczny”. Celem tego spotkania będzie przygotowanie czytań, śpiewów i rozważań na Msze Św. niedzielne Wielkiego Postu i na Drogi Krzyżowe. Zapraszam lektorów i kantorów oraz młodzież, która chciałaby włączyć się w te działania.

W sobotę o 10.00 zapraszam na spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania, natomiast o 11.00 wszystkie dzieci komunijne. Spotkania odbędą się  w Salce Parafialnej.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na WSD w Pelplinie.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 22 marca br. rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Jak budować więzi w małżeństwie i rodzinie?” Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Stachowicz OCD. Zakończenie – w uroczystość Zwiastowania NMP, 25 marca br.

Za trzy miesiące w niedzielę, 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizuję wyjazd na uroczystości. Proszę, aby chętni zapisywali się jak najszybciej, gdyż trzeba zgłosić grupę w Kurii Diecezjalnej do 20 marca br., aby uzyskać karty uczestnictwa w uroczystościach. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Przy zapisywaniu się proszę o wpisowe w wysokości 20 zł.

W ostatni piątek m-ca, tj. 27 marca br. planowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie
z Bzowa do Płochocina. Chętnych proszę o zapisywanie się, aby można było podjąć odpowiednie działania organizacyjne. Do udziału zapraszam wszystkich,  szczególnie młodzież.

Porządek Mszy Św. i intencje od 9 do 15 marca 2020 r.

PN 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

WT 18.00:             + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 17.00:              + Anna Czarkowska w 3 r. śm., Józef, Jan i Antonina, Henryka Jeż

CZ 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

PT ok. 17.45:         + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

SO 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

ND 8.00:               + Ewa Antończak w 1 r. śm.

ND 9.30:               + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

ND 11.30               + Sławomir Bogdan

Czasopisma:
Pielgrzym (3,50), Mały Pielgrzym (3,00), Różaniec (7,00), Misje Dzisiaj (4,00), Świat Misyjny (2,70)

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka z Fletnowa + Jadwiga Maszudzińska. Wieczny odpoczynek…