1 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

Rozpoczął się Wielki Post. Wezwanie programu duszpasterskiego głosi: „Przeżywajmy Wielki Post jako czas „eucharystyczny”, w którym, przyjmując miłość Jezusa, uczymy się szerzyć ją w otaczającym nas świecie każdym gestem i słowem.” Są to słowa Papieża Benedykta XVI.

W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele o 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W piątek o 17.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólne dla wszystkich zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Po nabożeństwie ok. 17.45 będzie Msza Św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskujemy odpust zupełny.

Od dzisiaj rozprowadzane są Skarbonki Caritas, które pomagają nam praktykować uczynki pokutne, zwłaszcza jałmużnę. Chętni zabierają skarbonki ze stoliczka pod chórem.

W środę po Mszy Św. zapraszam na spotkanie w Salce Parafialnej pod hasłem „Wieczór Misyjny”. Celem tego spotkania będzie przygotowanie Plenerowej Drogi Krzyżowej, planowanej na piątek przed Niedzielą Palmową. Zapraszam chętnych spośród dorosłych, szczególnie z grona Rady Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Kół Gospodyń Wiejskich, a także młodzież.

W Pierwszy Czwartek M-ca o 17.00 będzie Godzina Święta. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania do służby w Kościele. O 18.00 Msza Św. Wotywna o powołania kapłańskie.

W Pierwszy Piątek M-ca od 16.30 będzie okazja do Spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ok. 17.45 Msza Św. Wotywna o NSPJ.

W piątek podczas Mszy Św. odbędzie się Inauguracja Katechezy Sakramentalnej do Bierzmowania. Kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje, aby złożyć je uroczyście na ołtarzu i wpisać się do Parafialnej Księgi Deuterokatechumenatu. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zapisać na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania, proszę o odebranie Deklaracji Kandydata po Mszy Św. w zakrystii.

W Pierwszą Sobotę M-ca od 8.45 odwiedziny chorych z Komunią Św. Po południu w łączności z dodatkową Mszą Św. o 16.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli m-ca będzie kolekta przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Oprócz tego będzie zbiórka do puszek „Ad Gentes” na pomoc polskim misjonarzom. O pomoc w prowadzeniu zbiórki proszę Parafialny Zespół Caritas.

W tym roku 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizuję wyjazd na uroczystości. Proszę, aby chętni zapisywali się jak najszybciej, gdyż trzeba zgłosić grupę w Kurii Diecezjalnej do 20 marca br., aby uzyskać karty uczestnictwa w uroczystościach. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Przy zapisywaniu się proszę o wpisowe w wysokości 20 zł.

W ostatni piątek marca planowana jest Pielgrzymkowa Droga Krzyżowa, zwana też Ekstremalną na trasie z Bzowa do Płochocina. Chętnych proszę o zapisywanie się, aby można było podjąć odpowiednie działania organizacyjne. Do udziału zapraszam wszystkich,
a szczególnie młodzież.

Porządek Mszy Św. i intencje od 2 do 8 marca 2020 r.

PN 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

WT 18.00:             + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 18.00:              + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)