7 Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r.

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
W tej intencji można ofiarować udział w Mszach Św. w dni powszednie, w adoracji Najświętszego Sakramentu, w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali, odmówić modlitwę Anioł Pański, Koronkę do Miłosierdzia Bożego lub Różaniec.

W poniedziałek i wtorek po Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach wynagradzających przed rozpoczęciem Wielkiego Postu i związanych z Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.
W Popielec podejmujemy praktykę ścisłego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych; o 16.00 i o 18.00 będą odprawione Msze Św. z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem.

W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dzieci i młodzież oraz o 17.30 wszystkich.

W niedzielę o 15.00 będą śpiewane Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach są zobowiązane szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież do Bierzmowania.

W dalszym ciągu odbywają się zapisy do sakramentu Bierzmowania. Formularze zgłoszenia można otrzymać po Mszy Św. w zakrystii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 24 lutego do 1 marca 2020 r.

PN 18.00:            O powrót do zdrowia po ciężkiej operacji dla Jana

WT 18.00:            + Eugenia i Franciszek Fandrejewscy

ŚR 16.00:            + Stefania i Edmund Grzonkowscy

ŚR 18.00:            ……………………………………………………….

CZ 18.00:            ……………………………………………………….

PT 18.00:             ……………………………………………………….

SO 18.00:            + Michalina Gardzielewska i z rodz. Gardzielewskich oraz Biały

ND 8.00:              + Aleksander Pizoń w 1 r. śm.

ND 9.30:              + Henryk Liczkowski – Msza Św. Gregoriańska

ND 11.30        + Stanisław i Zofia Pieckowscy