26 Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy Św. o 11.30 ośmioro dzieci składa wyznanie wiary i po raz pierwszy przystępuje do Stołu Pańskiego. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła, prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz oraz za dekoracje okolicznościowe. Bóg zapłać!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy z dziećmi komunijnymi dzisiaj o 16.30 na nabożeństwie dziękczynnym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz podczas Mszy Świętych Białego Tygodnia: w poniedziałek za rodziców, we wtorek za chrzestnych, w środę za rodzeństwo, w czwartek za misjonarzy i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek za dzieci młodzież naszej parafii, w sobotę za babcie i dziadków.

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W niektórych kościołach obchodzi się także bł. Michała Sopoćko, prezbitera, ojca duchownego św. Siostry Faustyny i promotora kultu Bożego Miłosierdzia.

We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Pamiętajmy o Nowennie do MBNP.

W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Od czwartku do soboty Różaniec o 17.30, a w niedzielę po Mszy Św. o 9.30.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca:

W czwartek od 17.30 Godzina Święta, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu Różaniec i okazja do Spowiedzi. O prowadzenie Różańca proszę Róże Różańcowe.

W piątek od 17.30 Spowiedź. Na Pierwszy Piątek M-ca do Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. dla nich spotkanie i nauka.

W sobotę od 9.00 odwiedziny z Komunią Św. Wieczorem o 17.30 Różaniec
i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W niedzielę za tydzień na Mszę Św. o 11.30 zapraszam rodziców dzieci uczęszczających do III klasy szkoły podstawowej, mieszkających na terenie naszej parafii. Po Mszy Św. zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 28 września do 4 października 2020 r.

PN 18.00:            O Boże Bł. dla dzieci Zofii i Marceliny w 1 r. Chrztu Św. oraz dla Nikoli

WT 18.00:            + Michał i Maria Miąsko

ŚR 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

CZ 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

PT 18.00:             + Ks. Jan Hinz

SO 18.00:            + Elżbieta, Melania i Stanisław Różańscy

ND 8.00:              + Aniela Wilczewska z ok. ur.

ND 9.30:              Dziękczynna za życie, zdrowie i wszelkie otrzymane łaski, a także z prośbą o dalsze błogosławieństwo

ND 11.30             + Marianna, Antoni, Janusz Parol