25 Niedziela Zwykła – Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego – 20 września 2020 r.

W niedzielę po 14 września obchodzimy uroczystość Odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafialne Dożynki. W tym roku uroczystości przewodniczy Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy naszej diecezji. Podczas Sumy Odpustowej, która rozpoczyna się o 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej, aby przeżywane przez nas trudy połączone z ofiarą Chrystusa na Krzyżu przyniosły nam zbawienie.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na WSD w Pelplinie, odbywa się też zbiórka na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

W minioną środę dary w naturze ofiarowane przez parafian zostały przewiezione do Sióstr Karmelitanek Bosych z Klasztoru w Gdyni Orłowie. W imieniu Sióstr składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

We wtorek przypada 22 dzień m-ca. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam na nabożeństwo do św. Rity.

W środę Kościół wspomina św. Ojca Pio z Pietrelciny. Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na Nowennę do MBNP.

Za tydzień w niedzielę 27 września br. o 11.30 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ośmioro dzieci przygotowuje się, aby po raz pierwszy przystąpić do Stołu Pańskiego. O 16.30 będzie odprawione nabożeństwo dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Ostatnie próby dla dzieci komunijnych odbędą się o 16.00 we wtorek i środę.

W sobotę o 10.00 będzie Spowiedź przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych oraz wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tego sakramentu. Będą obecni kapłani z dekanatu.

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 27 września 2020 r.

PN 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

WT 18.00:            W intencji za naszą parafię

ŚR 18.00:

CZ 18.00:            + Edmund Sowieralski w m-c po pogrzebie

PT 18.00:             + Marta, Wacław Górscy

SO 18.00:            + Henryk Spychalski, Apolonia i Bolesław Walencik

ND 8.00:

ND 9.30:              Z podziękowaniem za dar życia i o dary Ducha Świętego oraz
o błogosławieństwo dla Jędrzeja w dniu 18 urodzin

ND 11.30             UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ