28 Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r. – DZIEŃ PAPIESKI

W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obchodzi się Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Z tej okazji odbywa się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przyznającą stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

W łączności z obchodami Dnia Papieskiego rozpoczynamy dziś cykl spotkań pod hasłem „Katecheza dla dorosłych”. Spotkania będą się odbywały w każdą drugą niedzielę miesiąca. Pierwsze spotkanie już dzisiaj po nabożeństwie różańcowym, tj. ok. 16.30 pt. „O naśladowaniu Maryi w duchowości eucharystycznej”. Zapraszam wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje życie wiary i poszerzać wiedzę religijną. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

Na nabożeństwa różańcowe zapraszam o 17.30 w dni powszednie oraz o 16.00 w niedziele. Codziennie odprawiane jest jedno wspólne nabożeństwo dla wszystkich. Dzieci otrzymują konkursowe obrazki.

W środę przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie Różańcem o 17.30, następnie Msza Św. o 18.00 i na zakończenie procesja światła. Proszę przynieść ze sobą świece.

Na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie zapraszam szczególnie starszą grupę kandydatów do Bierzmowania. Liczę też na obecność licznego grona czcicieli Matki Bożej Różańcowej.

W dniach 15 i 16 października br., tj. w piątek i sobotę w Warlubiu odbędą się rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do Bierzmowania, nazywane w skrócie GPS. Do udziału w tych rekolekcjach są zobowiązani wszyscy kandydaci zarówno starsi, jak i młodsi. Szczegółowe informacje są podane w Parafialnym Biuletynie Informacyjnym.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

We współpracy z Biurem Pielgrzymkowym ARCUS z Bydgoszczy planowane są dwie pielgrzymki na przyszły 2022 rok: krajowa, czterodniowa do sanktuariów Podlasia w maju lub czerwcu oraz zagraniczna, ośmiodniowa na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Chętnych zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym planem, który można otrzymać w zakrystii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 października 2021 r.

PN 18.00:           + Ryszard i Marlena z ok. ur. Ryszarda

WT 18.00:          + Barbara w 1 r. śm.

ŚR 18.00:           W intencji za naszą parafię o uzdrowienia duszy i ciała

CZ 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (1)

PT 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (2)

SO 18.00:          + Krystyna Kluska w 2 r. śm.

ND 8.00:             + Elżbieta Różańska

ND 9.30:             + Julianna Liczkowska w r. śm. i Wiktor Liczkowski

ND 11.30:          + Henryk Lemka i zm. z rodziny

Czasopisma: Różaniec, Staś;
książki:
Rozważania Różańcowe (8zł),
Modlitewnik za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (15 zł);
kalendarze; Jan Paweł II (13 zł), 3-dzielny (12 zł)