29 Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

Do wspólnego odmawiania Różańca zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci w dni powszednie o 17.30, tj. pół godziny przed Mszą Św. oraz niedziele o 16.00 podczas popołudniowego nabożeństwa. Dzieci uczestniczące w Różańcu otrzymują konkursowe obrazki.

W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji służby zdrowia.

W środę z okazji wspomnienia św. Jana Kantego, prezbitera modlimy się za uczelnie katolickie, zwłaszcza za nasze WSD w Pelplinie. W tym dniu przypada także rocznica pomordowania Kapłanów pelplińskich w 1939 roku, tzw. „Krwawa Jesień Pelplińska”.

W piątek czcimy św. Jana Pawła II, papieża. Ponieważ św. Jan Paweł II jest głównym patronem województwa kujawsko-pomorskiego dzień ten obchodzimy jako uroczystość. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego
i Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Z tej okazji kolekta będzie przeznaczona na misje katolickie.

W związku ze zbliżającym się Tygodniem Misyjnym zapraszam dzieci i młodzież, a także dorosłych do utworzenia Koła Misyjnego w naszej parafii. Chętnych zapraszam w sobotę o 15.00 do salki parafialnej na spotkanie organizacyjne.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem „Katecheza Dla Dorosłych”. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Materiały ze spotkania są dostępne na naszej stronie internetowej. Już dzisiaj zapraszam na kolejne spotkanie w drugą niedzielę przyszłego m-ca, tj. 14 listopada 2021 r. Spotkanie poświęcimy osobie św. Józefa.

Tydzień temu w kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy 1242 zł. Dziękuję także za wszystkie indywidualne ofiary. Bóg zapłać!

Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymki w przyszłym roku. Pielgrzymka krajowa, czterodniowa do sanktuariów Podlasia planowana jest w terminie od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. Pielgrzymka zagraniczna, ośmiodniowa na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby planowana jest w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne i zapisy w Biurze Parafialnym lub w zakrystii. Pielgrzymki są organizowane we współpracy z Biurem Pielgrzymkowym ARCUS z Bydgoszczy.

Porządek Mszy Św. i intencje od 18 do 24 października 2021 r.

PN 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (5)

WT 18.00:          + Halina i Stanisław

ŚR 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (7)

CZ 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (8)

PT 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (9)

SO 18.00:          + Rodzice Janina i Antoni Ulańscy i zm. siostry, Katarzyna i Antoni Gzella, brat Janusz i syn Wiesław Gzella

ND 8.00:             + Helena i Alfons

ND 9.30:             + Henryk Liczkowski w 2 r. śm.

ND 11.30:          Dziękczynna z ok. ur. i z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę