3 Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2023 r.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W szczególności 3 Niedziela Wielkanocy jest dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Czytanie to celebrujemy o 9.30 na rozpoczęcie Mszy Św.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na pierwszeństwo niedzieli wielkanocnej liturgiczne obchody uroczystości są przeniesione z 23 kwietnia na najbliższy dozwolony termin.

W wtorek mamy święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu o 18.00 zapraszam na nabożeństwo o urodzaje, które będzie odprawione w łączności ze Mszą Św. wieczorną.

W czwartek nasza młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup udzieli tego sakramentu wspólnie młodzieży z trzech parafii. Uroczystość odbędzie się o 18.00 we Wielkim Lubieniu. Bardzo proszę, aby kandydaci do Bierzmowania, ich świadkowie i rodzice przybyli już o 17.45 na miejsce uroczystości.

Ostatnia próba liturgiczna odbędzie się w poniedziałek o 19.00 w Kościele Parafialnym w Bzowie. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w środę o 19.00 także w kościele w Bzowie. Do skorzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania zapraszam nie tylko kandydatów, ale także ich rodziców, rodzeństwo, świadków i inne osoby. Będą spowiednicy z dekanatu.

Z powodu uroczystości Bierzmowania o 18.00 w Wielkim Lubieniu Msza Święta w Bzowie w czwartek będzie odprawiona o 8.00 rano.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.30 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców. Rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 28 maja br. o 10.30.

Za tydzień Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla rodziny z Warlubia, której spalił się dom. Oprócz ofiar pieniężnych można przekazywać także pomoc rzeczową. Ze szczegółami, jaka pomoc jest potrzebna i jak jej udzielić, można zapoznać się na Stronie Internetowej Gminy Warlubie albo kontaktując się z p. Izabelą Piątkowską, odpowiedzialną za PZC w Bzowie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 24 do 30 kwietnia 2023 r.

PN 18.00:            + Władysława i Feliks Chmielewscy, Zofia i Wacław Tomczak, Tomasz

WT 18.00:            + Izabela Sowieralska

ŚR 18.00:            + Romuald Fandrejewski (od Pani prowadzącej Różaniec)

CZ 8.00:              W intencji parafii