3 Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r. -NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Listem Apostolskim „Aperuit illis” Papież Franciszek ustanowił III Niedzielę Okresu Zwykłego jako Niedzielę Słowa Bożego. Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy tę Niedzielę. Każda niedziela ma być poświęcona celebracji, refleksji oraz słuchaniu Słowa Bożego. Podczas Niedzieli Słowa Bożego mamy uświadomić sobie, jak wielki skarb złożono w nasze dłonie
i poprzez widzialne znaki podkreślić wartość księgi Pisma Świętego.

W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota M-ca. Od 8.45 będą odwiedziny chorych
z Komunią Św. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. będzie odprawione Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec, a na Mszy Św. o 11.30 obrzęd będzie połączony z procesją ze świecami. Na tę Mszę Św. oraz do udziału w procesji zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców.

Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się, dziękując za wszystkie osoby konsekrowane, czyli braci i siostry zakonne oraz członków instytutów świeckich życia konsekrowanego, a także wspieramy materialnie zakony klauzurowe. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda:

niedziela, 26 I 2020 r. od 15.00 – Bzowo: Góry

Ministranci przybywają do plebanii 15 min. przed wyznaczoną godziną wyjazdu. Uprzejmie proszę o podwiezienie nas na kolędę i na koniec o odwiezienie do plebanii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 stycznia do 2 lutego 2020 r.

PN 9.00:              + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

WT 16.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 16.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 9.00:              + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

PT :                      Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

SO 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

ND 8.00:              + Robert Maszudziński z ok. ur.

ND 9.30:              + Rodzice Monika i Ignacy oraz bracia Kruczkowscy

ND 11.30             + Piotr Ruciński i Józef Ruciński