Ofiarowanie Pańskie – niedziela, 2 lutego 2020 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej. Wyznając, że Jezus Chrystus narodzony w Betlejem jest Światłością Świata, podczas każdej Mszy Św. sprawujemy obrzęd błogosławieństwa świec. Dzisiejsza uroczystość kończy cykl świąt związanych z objawieniem się Syna Bożego jako Słowa Wcielonego. Poproszę, aby w najbliższym czasie zebrać dekoracje bożonarodzeniowe, które zachowaliśmy do tej pory.

Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się, dziękując za wszystkie osoby konsekrowane, czyli braci i siostry zakonne oraz członków instytutów świeckich życia konsekrowanego, a także wspieramy materialnie zakony klauzurowe. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek miesiąca o 17.30 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, czyli Godzinę Świętą. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Bożego Miłosierdzia i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W Pierwszy Piątek miesiąca od 17.30 Spowiedź.

Za tydzień będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii.

Wkrótce, tj. 11 lutego br. będzie wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody tego dnia odbędą się o 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kruszach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby modlić się o zdrowie i przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

Na przełomie czerwca i lipca planowana jest pielgrzymka do Wilna. Szczegółowe informacje będą podane w przyszłą niedzielę.

Porządek Mszy Św. i intencje od 3 stycznia do 9 lutego 2020 r.

PN 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

WT 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)