5 Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. W ubiegłym tygodniu, w środę 29 stycznia 2020 r. do pracowni konserwatorskiej p. Piotra Romanowskiego w Toruniu został przekazany zabytkowy feretron NMP z Dzieciątkiem i św. Izydora Oracza. Wstępny koszt renowacji feretronu jest szacowany na 12 tys. zł. W tym roku kalendarzowym ma być także odrestaurowany ołtarz boczny NMP. Prace konserwatorskie są prowadzone pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

We wtorek, 11 lutego br. przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody tego dnia odbędą się o 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kruszach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby modlić się o zdrowie i przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Osoby z rodziny lub sąsiedztwa prosimy o pomoc chorym w dotarciu na miejsce uroczystości.

W piątek obchodzimy święto kościelne świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W sobotę, 15 lutego br. o 11.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 w kościele odbędą się zapisy na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Do Bierzmowania powinni się zapisać uczniowie klasy siódmej mieszkający na terenie naszej parafii. Zapraszam też starszych uczniów oraz inne osoby, które do tej pory nie przyjęły sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Za tydzień będzie zbiórka na remont naszego WSD w Pelplinie.

Na początku wakacji, w dniach od 2 do 5 lipca 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Wilna. Bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych w celu zorientowania się, jak liczna grupa może się zebrać. Koszt wyjazdu wynosi ok. 1000 zł od osoby. Szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 10 stycznia do 16 lutego 2020 r.

PN 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

WT 15.00:            W Kruszach Msza Św. z sakramentem Namaszczenia Chorych: W intencji za nasza parafię

ŚR 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 18.00:            + Ireneusz Wycinek (Msza Św. Gregoriańska)