3 Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę przypada ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich. Kolęda w Osieku, wyjazd o 15.00. Ministranci przychodzą o 14.45 do plebanii. Uprzejmie proszę o podwiezienie nas na kolędę i na koniec o odwiezienie.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wielkiego chrzescijańskiego filozofa i teologa.

W czwartek mamy wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, wielkiego duszpasterza dzieci i młodzieży.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek M-ca. Od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi, o 18.00 Msza Św. Wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z nauką dla kandydatów do Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. O 16.00 i 18.00 będą odprawione Msze Św. z poświęceniem świec. Na Mszę Św. o 16.00 zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania i do Pierwszej Komunii Św. ze świecami do poświęcenia.

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Można też zadeklarować dary w naturze, które – jeśli będą ofiarodawcy – zawiozę do Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Gdyni Orłowie.

Najbliższa sobota – to Pierwsza Sobota M-ca. Z tej okazji od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Św.

Za dwa tygodnie, 11 lutego br. we wspomnienie NMP z Lourdes Parafialny Zespół Caritas organizuje parafiane obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość odbędzie się o 14.00 w Świetlicy Strażackiej w Kruszach. Zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii do udziału we Mszy Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chrych oraz na poczęstunek po Mszy Św.

Czasopisma: Pielgrzym (3,30 zł), Mały Pielgrzym (2,90 zł)