30 Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r. – Niedziela Misyjna

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Tydzień Misyjny jest to czas szczególnej aktywności misyjnej Kościoła przez modlitwę i akcje budzące ducha misyjnego w wiernych, a także czasem duchowego i materialnego wspierania misjonarzy. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na misje katolickie. Bóg zapłać!

Przed nami ostatni tydzień m-ca różańcowego. W tym tygodniu będą nam towarzyszyć szczególnie intencje misyjne. Na nabożeństwa zapraszam wszystkich codziennie o 17.30 oprócz środy. W środę z powodu wyjazdu do Nowego na uroczystość zakończenia wizytacji w dekanacie Msza Św. w naszej parafii będzie o 15.00, a Różaniec ok. 15.30, tj. po Mszy Św. W niedziele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane o 16.00. Za tydzień na zakończenie nabożeństw zapraszam szczególnie dzieci, które zbierały obrazki konkursowe.

W czwartek obchodzimy święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Wieczorem o 20.00 w nawiązaniu do Tygodnia Misyjnego zapraszam na Wieczór Misyjny z Prezentacją o o. Marianie Żelazku SVD, misjonarzu pt. „Siewca nadziei”. Po filmie dyskusja. Wieczór zakończymy modlitwą Apelu Jasnogórskiego w intencji misji.

W piątek odbędzie się zbiórka Koła Ministranckiego w celu przygotowania uroczystości Wszystkich Świętych. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszam już na Mszę Św. o 18.00 i zbiórkę zaraz po Mszy Św.

W sobotę o 15.00 zapraszam na naukę wszystkich kandydatów do Bierzmowania, zarówno grupę starszą, jak i młodszą. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej. Proszę zabrać ze sobą Pismo Święte i notatnik.

Wkrótce będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w uroczystość będą odprawione tak jak w niedzielę. Po Mszy Św. o 11.30 odbędzie się tradycyjne nabożeństwo na cmentarzu parafialnym. W Dzień Zaduszny Msze Św. o 16.00 oraz o 18.00. Po Mszy Św. o 16.00 odmówimy Różaniec z wypominkami za zmarłych.

Pod chórem na stoliczku zostały wyłożone formularze na wypominki roczne i listopadowe. Listopadowe proszę składać do dużej skarbony, a roczne przynosić osobiście.

Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby przeżywać dni modlitw za zmarłych w stanie łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Św. i od 15.00 przed nabożeństwem różańcowym.

Na przyszły rok planowane są dwie pielgrzymki: krajowa, czterodniowa do sanktuariów Podlasia w terminie od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. oraz zagraniczna, ośmiodniowa na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne i zapisy w Biurze Parafialnym lub w zakrystii.

Ogłoszenie o Synodzie i modlitwa za Synod

Porządek Mszy Św. i intencje od 25 do 31 października 2021 r.

PN 18.00:           Dziękczynna w 93 r. Chrztu p. Urszuli i z prośbą o Bł. na dalsze lata

WT 18.00:          + Stefan – Msza Św. greg. (13)

ŚR 15.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (14)

CZ 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (15)

PT 18.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (16)

SO 18.00:          + Stefan – Msza Św. greg. (17)

ND 8.00:             + Maria i Henryk oraz Estera Achczyńscy

ND 9.30:             + Mieczysław i Władysława Fandrejewscy i zm. z rodziny

ND 11.30:          + Stanisław Węglikowski w 11 r. śm.