31 Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r. – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

Zgodnie z kalendarzem liturgicznym w ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Uroczystość jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dar miejsca, gdzie sprawowana jest liturgia, gdzie przyjmujemy sakramenty i słuchamy Słowa Bożego, gdzie doświadczamy Bożej obecności, zwłaszcza w sakramencie Eucharystii. Jednocześnie uświadamiamy sobie obowiązek stałej troski o porządek i piękno naszego kościoła parafialnego.

Przy tej okazji dziękuję parafianom, którzy według wywieszonego grafiku troszczyli się o kwiaty i porządek w naszym kościele w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Dziękuję także tym, którzy okazali tę troskę niezależne od grafiku. Bóg zapłać!

Dzisiaj po południu o 16.00 będzie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo październikowe. Na Różaniec zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci, które zbierały obrazki konkursowe. Po nabożeństwie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie pamiątek.

W poniedziałek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawione tak jak w niedzielę. Po Mszy Św. o 11.30 na cmentarzu parafialnym będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

We wtorek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na Msze Św. zapraszam o 16.00 oraz o 18.00. Po Mszy Św. o 16.00 odmówimy Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych.

Formularze na wypominki roczne i listopadowe można znaleźć na stoliczku pod chórem. Wypominki listopadowe proszę składać do skrzynki przy figurze św. Antoniego, a roczne przynosić osobiście.

Zgodnie z postanowieniem Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie także w tym roku ze względu na przedłużającą się pandemię koronawirusa odpusty za zmarłych można uzyskiwać przez cały m-c listopad. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego oraz odmówienie modlitw Wierzę w Boga …, Ojcze nasz … i dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do Spowiedzi dzisiaj od 15.00 do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego.

Od 2 listopada br. do początku marca przyszłego roku Msze Święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o 16.00. Wyjątki będą podawane w ogłoszeniach parafialnych.

W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszam o 16.00 na Mszę Św. i Godzinę Świętą po Mszy Św. Adoracja zakończy się o 17.00, wtedy zapraszam wszystkich na spotkanie synodalne pt. „Synodalność Kościoła – rola wiernych świeckich w rozeznawaniu głosu Ducha Świętego”. Zachęcam, ażeby jak największa liczba parafian wzięła udział w spotkaniu synodalnym.

W Pierwszy Piątek Miesiąca od 16.00 będzie Spowiedź i o 17.00 Msza Św. Przypominam, że wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Pierwszopiątkowej. Po Mszy Św. nauka do Bierzmowania. Na Spowiedź i Mszę Św. Pierwszopiątkową zapraszam także wszystkich, którzy praktykują nabożeństwo do NSPJ.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 9.00 będą odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną według stałego porządku. Wieczorem o 17.30 zapraszam czcicieli NMP na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Na przyszły rok planowane są dwie pielgrzymki: krajowa, czterodniowa do sanktuariów Podlasia w terminie od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. oraz zagraniczna, ośmiodniowa na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne i zapisy w Biurze Parafialnym lub w zakrystii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 1 do 7 listopada 2021 r.

PN 8.00:             + Aleksander i Grażyna oraz rodzice z obojga stron

PN 9.30:             Za + zmarłych z rodziny Wiechowiczów i Kurpiewskich

PN 11.30:           + Bolesław Mandziara, rodzice Zofia i Stanisław oraz rodzeństwo i krewni

WT 16.00:          + Jurek, Jerzy i rodzice z obojga stron oraz zm. z rodziny