30 Niedziela Zwykła – 25 października 2020 r. – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

Ponieważ nasiliło się niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej: zakrywanie nosa i ust maseczką, dezynfekcja rąk oraz zachowanie odległości ok. 1,5 m między osobami. Ponadto została ograniczona liczba wiernych podczas nabożeństwa – u nas wynosi ona 35 osób oprócz sprawujących posługę przy ołtarzu. Zaleca się też, aby zajmować miejsca w rozproszeniu i przyjmować Komunię Świętą na rękę. Do przestrzegania zasad bezpieczeństwa zobowiązują nas przepisy państwowe oraz zarządzenia księdza biskupa diecezjalnego.

Ksiądz biskup diecezjalny utrzymał w mocy udzieloną 29 maja br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych  Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Za zgodą księdza biskupa diecezjalnego można sprawować dodatkowe Msze Św. niedzielne, aby umożliwić wiernym uczestnictwo w Eucharystii.

W środę Kościół czci świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza

Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o 11.30 będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych. Z powodu zagrożenia epidemicznego nabożeństwo to będzie odprawione w skromniejszej formie jako procesja pokutna wokół kościoła. Wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w nabożeństwie, mogą zatrzymać się na cmentarzu w rozproszeniu zachowując zasadę dystansu społecznego. Po południu zgodnie z zaleceniem księdza biskupa będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o 16.00. Przed Mszą Św. o 15.30 zapraszam na Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

Formularze na wypominki są wyłożone na stojaku pod chórem. Wypominki roczne wypisane na większym formularzu proszę przynosić osobiście, wypominki listopadowe wypisane na mniejszym formularzu proszę wrzucać wraz z ofiarą do skrzynki przygotowanej pod chórem. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będzie odmówiony Różaniec 1 listopada o 15.30 oraz 2 listopada o 17.30 oraz będą one czytane przez cały listopad po Mszach Św. w dni powszednie. Nowe wypominki roczne będą czytane od 1-szej Niedzieli Adwentu.

W poniedziałek, 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 16.30 i 18.00. Na Mszę Św. o 18.00 można składać intencje za zmarłych zbiorowo.

Papież Franciszek wydłużył czas uzyskiwania odpustów za zmarłych do końca listopada.

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 października do 1 listopada 2020 r.

PN 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

WT 18.00:            + Karol i Marianna Wangin

ŚR 18.00:            + Helena Przechowska – Intencja od Parafian

CZ 18.00:            + Urszula Sikora w m-c po śm.

PT 18.00:             + Marianna Prylińska w m-c po śm.

SO 18.00:            + Helena Przechowska

ND 8.00:              + Aleksander Pizoń, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, córka Grażyna

ND 9.30:              + Dziadkowie Antoni, Franciszka i rodzice Gracjan, Maria Kałdowscy

ND 11.30             + Stanisława i Edward Chabuda, Bolesław Henryk, Anna, dziadkowie z obojga stron i Marianna