32 Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023 r. – Solidarni z Kościołem prześladowanym

Dzisiaj w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.

Do końca listopada można składać wypominki na nowy rok kościelny. Formularze na wypominki znajdują się na stoliczku pod chórem. Wypominki roczne proszę przynosić osobiście.

W czwartek od 16.00 do 16.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
i okazja do Spowiedzi.

W piątek po Mszy Św., tj. ok. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla lektorów. Zapraszamy wszystkich chętnych do czytania podczas liturgii.

W sobotę o 10.30 zapraszam na zajęcia Koła Misyjnego w Sali Parafialnej.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc. Młodzież naszej parafii zapraszam więc w sobotę do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 18.00 oraz po Mszy Św. na wieczór modlitewny z bł. Karoliną.

W niedzielę na Mszę Św. o 11.30 zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców. Podczas Mszy Św. będzie poświęcenie i wręczenie modlitewników, czyli książeczek do nabożeństwa.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie.

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas. Podsumowano dotychczasową działalność Zespołu i przedstawiono plan działania na najbliższe miesiące. Z księdzem proboszczem uzgodniono także prowadzenie systematycznych zbiórek do puszek na działalność statutową PZC. Zbiórki będą odbywać się w każdą trzecią niedzielę m-ca pod hasłem „Dar Serca”. Pierwsza będzie już za tydzień, 19 listopada br.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 listopada 2023 r.

PN 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.30:          + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

CZ 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

PT 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

SO 17.00:          + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

SO 18.00:          + Jacek Rułka w 1 r. śm.

ND 8.00:             + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ND 9.30:             + Arleta Tobolska w 3 m-ce po sm.

ND 11.30:          + Cecylia i Jerzy Miłek z ok. im. Cecylii

Czasopisma: Pielgrzym, Misyjne Drogi, Staś, Książka o Bł. Rodzinie Ulmów,