33 Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 r. – Różnorodność talentów

W dzisiejszą niedzielę zbierane są ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać!

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszek pod hasłem „Dar Serca” na działalność charytatywną w parafii. Bóg zapłać!

Do końca listopada można składać wypominki na nowy rok kościelny. Formularze na wypominki znajdują się na stoliczku pod chórem. Wypominki roczne proszę przynosić osobiście.

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów, muzyków i śpiewaków kościelnych. Św. Cecylia w szczególności patronuje chórom i scholom liturgicznym, a także Diecezjalnemu Studium Organistowskiemu w Pelplinie. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. i Nowenny do MBNP.

W czwartek od 16.00 do 16.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
oraz okazja do Spowiedzi.

W piątek po Mszy Św., tj. od ok. 17.00 do 17.45 w kościele odbędzie się zbiórka Koła Ministranckiego. Zapraszamy wszystkich ministrantów i chętnych do służby przy ołtarzu.

W sobotę o 10.30 zapraszam dzieci i młodzież na zajęcia Koła Misyjnego w Sali Parafialnej.

Dekanalny Duszpasterz Młodzieży,  ks. Patryk Jutrzenka Trzebiatowski zaprasza młodzież na Dekanalny Dzień Młodzieży w sobotę, 25 XI br. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Warlubiu. Chętni do udziału w tym spotkaniu udają się samodzielnie do Warlubia.

W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy Św. o 9.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Poświęcenia „O Jezu najsłodszy …” Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Za tydzień rozpocznie się sprzedaż Świec Wigilijnych w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz rozprowadzanie opłatka wigilijnego.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 listopada 2023 r.

PN 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.30:          + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

CZ 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

PT 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

SO 18.00:          + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ND 8.00:             + Klaudiusz Wojnowski w 3 r. śm.

ND 9.30:             + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ND 11.30:          + Franciszek Babiliński i rodzice z obojga stron