Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy Św. o 9.30 jest odprawiane nabożeństwo eucharystyczne z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Poświęcenia „O Jezu najsłodszy …” Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek przypada święto kościelne św. Andrzeja Apostoła. Najpierw zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 16.30, a następnie o 16.30 na Mszę Św. z rozważaniem pt. „Czytając Katechizm Kościoła Katolickiego…”.

W piątek będziemy obchodzić Pierwszy Piątek Miesiąca, dlatego od 16.00 będzie okazja do Spowiedzi, a o 16.30 Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca, dlatego od 8.30 będą odwiedziny chorych i starszych osób z Komunią Świętą, a wieczorem o 17.30 będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary składane w zbiórce „Dar Serca”, która wyniosła 350 zł i 50 gr. Bóg zapłać! Od dzisiaj także sprzedaje Świece Wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece kosztują 10 zł, duże 20 zł. Ponadto w najbliższą sobotę zaprasza wszystkie dzieci z naszej parafii na „Mikołajki”. Zabawa odbędzie się od 10.00 do 13.00 w Świetlicy Wiejskiej w Bzowie.

Zapraszam do zaopatrzenia się w opłatek wigilijny poświęcony w kościele. Znajduje się on na ołtarzu NSPJ. Za opłatek proszę złożyć dobrowolną ofiarę.

Koło Misyjne przygotowuje Świąteczny Kiermasz, na którym można będzie kupić różne dekoracje na Boże Narodzenie. Będzie on otwarty w przyszłą niedzielę, tj. w Pierwszą Niedzielę Adwentu.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 listopada do 3 grudnia 2023 r.

PN 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.30:          + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska

CZ 16.30:           + Józefa Marendowska – Msza Św. Gregoriańska