32 Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

Trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Synod o synodalności w Kościele. Pierwszy etap Synodu dokonuje się w parafiach, kolejne w dekanatach, diecezjach, a zwieńczeniem procesu synodalnego będzie podsumowanie w Rzymie. Nasza parafia włączyła się już w Synod poprzez Nabożeństwo Eucharystyczne i spotkanie synodalne w miniony czwartek, 4 listopada br. Ponieważ nie każdy jest w stanie przybyć na spotkanie synodalne, może włączyć się we wspólne wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego poprzez napisanie odpowiedzi na pytania zamieszczone w przygotowanej z okazji synodu ulotce. Wypowiedzi proszę składać do skrzynki pod chórem z napisem SYNOD, najpóźniej do 18 listopada br.

We wtorek Kościół obchodzi uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. Zapraszam na Mszę Św. o 16.00, podczas której modlić się będziemy m. in. za trwający obecnie Synod.

W czwartek przypada wspomnienie św. Marcina w Tours, biskupa. W tym dniu mamy także nasze narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę Św. o 16.00, podczas której odmówimy modlitwy za naszą Ojczyznę.

W piątek, 12 listopada br. na Mszę Św. o 16.00 oraz na zebranie po Mszy Św. zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Rada Parafialna m. in. wybierze zespół, który podsumuje wypowiedzi synodalne i zawiezie je na dekanalny etap synodu do Nowego.

W sobotę o 11.00 zapraszam dzieci i młodzież na śpiewanie piosenek ewangelizacyjnych. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

Za tydzień w Polsce będzie obchodzony Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
O przeprowadzenie zbiórki proszę tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

W przyszłą niedzielę po południu o 16.00 zapraszam na spotkanie pt. „Katecheza dla dorosłych. Rozmowy o św. Józefie”. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

Także w tym roku odpusty za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad:

Odpust za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz za modlitwę Ojcze nasz … i Wierzę … można uzyskać w dowolnie wybranym dniu listopada. Odpust za zamarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i za dowolną modlitwę za zmarłych można uzyskiwać przez 8 dowolnie wybranych dni listopada, nawet gdyby były oddzielone od siebie. Ponadto do uzyskania odpustu zupełnego trzeba spełnić następujące warunki: 1) Być w stanie łaski uświęcającej; 2) Przyjąć Komunię Świętą; 3) Wyrzec się przywiązania do grzechu nawet powszedniego; 4) Odmówić Skład Apostolski, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Papieża.

Wypominki na nowy rok kościelny można przynosić do końca listopada. Formularze znajdują się na stoliczku pod chórem.

Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymki organizowane na przyszły rok: krajowa, czterodniowa do sanktuariów Podlasia w terminie od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. oraz zagraniczna, ośmiodniowa na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne można otrzymać w zakrystii lub znaleźć na parafialnej stronie internetowej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 8 do 14 listopada 2021 r.

PN 16.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (26)

WT 16.00:          + Stanisław Węglikowski z ok. 98 r. ur.

ŚR 16.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (28)

CZ 16.00:           + Jan Wójcik, uczestnik bitwy warszawskiej 1920 roku oraz + Zofia
i Stanisław Wójcik

PT 16.00:           + Stefan – Msza Św. greg. (30)

SO 18.00:          O łaskę zdrowia dla Wandy i Krzysztofa i o Bł. Boże

ND 8.00:             + Paweł i Wanda Szafryna w r. śm. Pawła

ND 9.30:             + Klaudiusz Wojnowski w 1 r. śm.

ND 11.30:          + Zbigniew Tański, Stefania Perszewska