4 Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie się odbywać od dzisiaj do środy
w godzinach od 18.00 do 19.00. Z powodu pandemii koronawirusa księża nie jeżdżą od parafii do parafii jak to zwykle bywało, ale każdy sam w swojej parafii sprawuje posługę Sakramentu Pokuty.

Aby zapewnić bezpieczeństwo sanitarne Spowiedź odbywać się będzie przy konfesjonale przenośnym z przodu. Penitenci mają oczekiwać na Spowiedź
w odpowiedniej odległości od konfesjonału i między sobą. Ponieważ w kościele może przebywać jednocześnie do 20 osób, trzeba będzie poczekać na zewnątrz, gdyby ten limit został osiągnięty.

W czasie Spowiedzi będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a co kwadrans, tj. o 18.15, 18.30, 18.45 i 19.00 będzie udzielana Komunia Święta.

Jeszcze od poniedziałku do środy o 16.00 zapraszam na RORATY z lampionami.

W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Po zachodzie słońca rodziny gromadzą się w swoich domach na Wieczerzy Wigilijnej z obrzędem dzielenia się opłatkiem. Opłatek wigilijny można jeszcze otrzymać po Mszy Św. Za opłatek składa się dobrowolną ofiarę.

W piątek obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji uroczystości  nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

W sobotę Drugie Święto Narodzenia Pańskiego, czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika.

W niedzielę za tydzień święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Osoby starsze lub chore, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej w domu jeszcze przed świętami lub po świętach, proszę o telefoniczne umówienie się.

Kolęda na 2021 rok będzie przebiegać inaczej niż zwykle, aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Nie będzie odwiedzin w domach, lecz wierni zostaną zaproszeni na spotkania kolędowe do kościoła. W ramach tych spotkań będzie odprawiona Msza Św., odbędzie się błogosławieństwo rodzin, poświęcenie wody, którą wierni zabiorą ze sobą i pokropią nią swój dom, odmawiając przekazane im modlitwy, będzie też śpiewanie kolęd.

Szczegółowy porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 27 grudnia 2020 r.

ND 8.00:             + Zygmunt Chabowski

ND 9.30:             + Ks. Zygfryd Łobocki – intencja od parafian

ND 11.30:          + Dariusz Pieckowski

ND 16.00:          + Monika i Mieczysław