4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

W tym roku IV Niedziela Adwentu przypada w ostatni dzień przed uroczystością Narodzenia Pańskiego i kończy się Wigilią tej uroczystości. W porze wieczornej rodziny katolickie zasiądą do Wieczerzy Wigilijnej, podzielą się opłatkiem i będą czuwać, śpiewając kolędy.

Liturgiczne obchody uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy Pasterką. Kościół będzie otwarty od 23.15, aby umożliwić ciche czuwanie przed rozpoczęciem nocnej liturgii. Kolejne Msze Św. będą odprawione o 9.30 i 11.30 w dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego.

We wtorek świętujemy Drugi Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, obchodząc święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30 i 11.30, czyli tak, jak w niedzielę. W Drugie Święto odbędzie się zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie w diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W niedzielę przypadającą w Oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy święto ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Będzie to jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego, dlatego po Mszy Św. o 9.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie starego roku. Centralnym punktem nabożeństwa jest odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Za uroczyste odśpiewanie tego hymnu w kościele jako podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w mijającym roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Po świętach rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda z błogosławieństwem rodzin. Pierwsze odwiedziny odbędą się w następującym porządku:

1. Czwartek, 28 XII 2023 r., od 16.00 – Krusze: od rodziny Zaborowskich do rodziny Cybula
  2. Piątek, 29 XII 2023 r., od 16.00 – Krusze: od rodziny Szydłowskich do rodziny Gzella i od rodziny Dembkowskich do rodziny Rankiewicz

Uprzejmie proszę o przywiezienie na kolędę i odwiezienie po zakończeniu.

Podczas odwiedzin kolędowych będą zbierane ofiary na wyremontowanie instalacji elektrycznej w kościele i nowy napęd dzwonu.

Porządek Mszy Św. i intencje od 25 do 31 grudnia 2023 r.

PN 0.00:              PASTERKA – W intencji za naszą parafię

PN 9.30:              + Zygmunt Prokopowicz

PN 11.30:            + Izydor Sikorski w r. śm.

WT 8.00:              + Mirosław

WT 9.30:              + Rodzice Halina i Jacek w 26 r. śm. Haliny, Arleta, Iza

WT 11.30:            Intencja Róży Żywego Różańca p.w. Świętej Rodziny z podziękowaniem za mijający rok i z prośbą o zdrowie i wszelkie łaski w nowym

ŚR 8.30:              + Julita

CZ 8.30:              ……………………………………………………………………………………….

PT 15.00:             + Elżbieta Wejdebach w 2 r. śm.

SO 18.00:            + Elżbieta, Melania, Stanisław Różańscy, Eugeniusz Kaczmarek

ND 8.00:              ……………………………………………………………………………………….

ND 9.30:              W intencji dzieci i wnuków, aby Opatrzność Boża czuwała nad nimi i ich rodzinami

ND 11.30:            + Dariusz Pieckowski