Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2023 r.

Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego
życzę wszystkim,
aby zbliżyli się i dotknęli rzeczywistości Boga,
który przybliżył się do nas przyjmując ludzką naturę.
Nie patrzmy z daleka, ale przybliżmy się,
aby Bóg mógł zwrócić nam godność dzieci Bożych
i stworzyć nas na nowo.

Z błogosławieństwem – Ks. Mirosław Przechowski, proboszcz

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół parafialny na świętowanie Bożego Narodzenia. Dziękuję za ofiarowaną choinkę, za jej ustawienie
i ustrojenie, za udekorowanie ołtarzy okolicznościowymi stroikami i zmianę obrusów, za posprzątanie kościoła.

W sposób szczególny dziękuję za nową konstrukcję żłóbka, wykonaną przez naszego parafianina p. Puławskiego, dziękuję całemu zespołowi zajmującemu się dekoracjami. Bóg zapłać!

We wtorek świętujemy Drugi Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, obchodząc święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30 i 11.30, czyli tak, jak w niedzielę. W Drugie Święto odbędzie się zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie w diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W czwartek rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda z błogosławieństwem rodzin. Ofiary zbierane podczas kolędowania będą przeznaczone na wyremontowanie instalacji elektrycznej w kościele i nowy napęd dzwonu.

Porządek kolędowania w tym tygodniu jest następujący:

1. Czwartek, 28 XII 2023 r., od 16.00 – Krusze: od rodziny Zaborowskich do rodziny Cybula
  2. Piątek, 29 XII 2023 r., od 16.00 – Krusze: od rodziny Szydłowskich do rodziny Gzella i od rodziny Dembkowskich do rodziny Rankiewicz

Uprzejmie proszę o przywiezienie na kolędę i odwiezienie po jej zakończeniu.

W niedzielę przypadającą w Oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy święto ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Będzie to jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego, dlatego po Mszy Św. o 9.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie starego roku. Centralnym punktem nabożeństwa jest odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Za uroczyste odśpiewanie tego hymnu w kościele jako podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w mijającym roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Czasopisma: Pielgrzym, Staś, Misyjne Drogi, inne czasopisma misyjne