4 Niedziela Wielkanocy – 25 kwietnia 2021 r. – Dobrego Pasterza

W ubiegłą niedzielę odbyła się w naszej parafii wizytacja pasterska. Wizytację przeprowadził Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie wizytacji: delegacjom witającym księdza biskupa, służbie liturgicznej – ministrantom, lektorom i lektorkom, psałterzystkom, p. organistce. Dziękuję za sprzątanie kościoła i jego otoczenia, przygotowanie obrusów i bielizny liturgicznej oraz dekoracji. Dziękuję rodzinom, które przyjęły księdza biskupa w gościnę. Bóg zapłać!

Z powodu trwającej pandemii gromadzimy się w kościele w ograniczonej liczbie, zachowując ponadto zasady bezpieczeństwa: zakrywanie ust i nosa maseczką, dystans 1,5 m oraz dezynfekcja rąk.

IV Niedzielę Wielkanocy nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitwy o Powołania do służby w Kościele, czyli o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

Dzisiaj przypada 9 rocznica śmierci Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi.

W czwartek czcimy św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę, patronkę Europy.

W sobotę przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Jednocześnie jest to Pierwsza Sobota m-ca: przed południem od 9.00 do 12.00 będą odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią Świętą. Proszę o zgłaszanie osób, które miałbym odwiedzić z posługą sakramentalną. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. o 18.00 będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i modlitwy ku czci św. Józefa.

W niedzielę za tydzień na Mszę Św. o 11.15 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest zaplanowana na 30 maja br. w uroczystość Trójcy Najświętszej.

Pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Czas na dopełnienie  tego obowiązku trwa aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r.

PN 18.00:           …………………………………………………………………………………..

WT 18.00:          …………………………………………………………………………………..

ŚR 18.00:           + Urszula Wojtaszek (od Zakł. Pogrz. ORKUS z Nowego)

CZ 18.00:           …………………………………………………………………………………..