5 Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023 r.

Tydzień temu Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny z Warlubia, poszkodowanej przez pożar domu. Zbiórka wyniosła 719 zł. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 18.00 wieczorem.

W ostatnią niedzielę maja odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym tygodniu we wtorek i środę o 15.30 zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców na spotkania przygotowawcze.

W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej. W związku z tym rozpoczniemy cykl czuwań fatimskich w naszym kościele parafialnym. Na pierwsze czuwanie zapraszam więc w sobotę o 18.00: podczas Mszy Św. homilia wspominająca objawienia fatimskie, po Mszy Św. Różaniec i procesja światła z figurą NMP Fatimskiej. Uczestników czuwania proszę o przyniesienie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane w łączności z Mszą Św., w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj o 16.00 zapraszam na modlitwę przy Kapliczce NMP w Bzowie , za tydzień także o 16.00 przy Kapliczce NMP Fatimskiej we Fletnowie przy ul. Głównej.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Pozorski Maciej Bartłomiej z Fletnowa, Parafia w Bzowie oraz Czarnecka Agata Sandra z Dolnej Grupy, Parafia w Górnej Grupie. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza. [Zap. 1]

Porządek Mszy Św. i intencje od 8 do 14 maja 2023 r.

PN 18.00:            + Danuta Pawlak w d. ur.

WT 18.00:            + Stanisław, Łucja i Franciszek Górscy i Irena Kozłowska

ŚR 18.00:            + Jan Spych w r. śm.

CZ 18.00:            + Rodzice Franciszek i Elżbieta

PT 18.00:             + Zygmunt Prokopowicz w m-c po śm.

SO 18.00:            + Elżbieta Różańska w 3 r. śm.

ND 8.00:              + Michał Cumbrowski w 27 r. śm.

ND 9.30:              + Justyna Rytlewska w r. śm. oraz rodzic z obojga stron, Adam i Darek

ND 11.30:            + Rodzice Janina i Władysław Kuźma, Józef Grabowski w 2 r. śm., Stanisława Stawska i dziadkowie z obojga stron

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Staś