5 Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021 r.

W całej naszej diecezji odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na odbudowę kościoła w Kasparusie w dekanacie skórzeckim, który został zniszczony przez pożar w nocy z 30 na 31 grudnia ubiegłego roku.
Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Ponieważ trwa stan zagrożenia koronawirusem, nie organizujemy liturgii z sakramentem namaszczenia chorych. Jeśli ktoś chciałby przyjąć ten sakrament, proszę, żeby umówił się indywidualnie. Natomiast zapraszam do kościoła parafialnego na Mszę Św. o 16.00 i Nabożeństwo w intencji chorych, które zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki.

W niedzielę za tydzień na Mszę Św. o 11.30 zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek przed Popielcem odbędą się nabożeństwa wynagradzające przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwa będą rozpoczynały się o 16.00 i trwały pół godziny. Po nabożeństwach, tj. o 16.30 będą odprawione Msze Św.

Za tydzień w całej diecezji pelplińskiej będzie kolekta na remonty w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W związku z tym kolekta na inwestycje parafialne jest przeniesiona na trzecią niedzielę m-ca, tj. na 21 lutego br.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Pelplinie proponuje jako pomoc w osobistym przeżywaniu Wielkiego Postu książkę pt. „Aby odnowić przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu”. Cena wynosi 20 zł. Na Ołtarzu NSPJ został wyłożony jeden egzemplarz do wglądu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, może złożyć zamówienie w zakrystii lub w Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 8 do 14 lutego 2021 r.

PN 16.00:            …………………………………………..

WT 16.00:            + Marianna Zielińska w m-c po śm.

ŚR 16.00:            + Anna Chabowska w m-c po śm.

CZ 16.00:            + Zenon w r. śm., Edward, rodzice z obojga stron i bracia

PT 16.00:             …………………………………………..

SO 16.00:            …………………………………………..

ND 8.00:              + Elżbieta, Melania, Stanisław Różańscy