6 Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. W tym roku zaplanowana jest renowacja balustrady chóru muzycznego – część na lewo od organów. Oprócz tego pilny staje się remont instalacji elektrycznej oraz przywrócenie funkcjonalności napędu dzwonów. Za każdą złożoną ofiarę dziękuję. Bóg zapłać!

W tym tygodniu we wtorek i w środę Msze Św. będą odprawione wcześniej, już o 16.00
z powodu uroczystości odbywających się w tych dniach w naszym dekanacie.

We wtorek Kościół w Polsce czci św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona naszej Ojczyzny.

W czwartek po Mszy Św. będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi. Podczas Mszy Św. poprzedzającej adorację zapraszam do wysłuchania nauki pt. „Czytając Katechizm Kościoła Katolickiego – Wierzę w Kościół”.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane w łączności z Mszą Św., w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj o 16.00 zapraszam na modlitwę przy Kapliczce NMP Fatimskiej we Fletnowie przy ul. Głównej, za tydzień także o 16.00 przy Kapliczce NMP w Kruszach przy wielkim skrzyżowaniu dróg.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 maja br. przypadnie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym ulegnie zmianie porządek Mszy Św.: o 8.00 – Msza Św. poranna, o 10.30 – Msza Św. z uroczystą pierwszą Komunią Świętą dzieci i o 12.30 – Msza Św. południowa.

Przygotowanie dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu
w poniedziałek po Mszy Św., w czwartek o 15.30 oraz w piątek po Mszy Św.

W sobotę, 27 maja br. wieczorem będzie czuwanie w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby podziękować za dary Ducha Świętego w swoim życiu, a szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania w tym i ubiegłym roku.

W nawiązaniu do lat ubiegłych w okresie wiosenno-letnio-jesiennym zapraszam do wspólnej troski o kwiaty i porządek w kościele parafialnym. Jako pierwszych o spełnienie tego zadania na następną niedzielę tj. 21 maja proszę parafian z rejonu Bzowo-Szosa – Droga od skrzyżowania przy Kapliczce M.B. Fatimskiej w kierunku Rulewa. W sprawie kluczy do kościoła proszę kontaktować się z p. Marianem Jeziorskim. Pełny grafik dotyczący kwiatów i sprzątania będzie wywieszony na tablicy w przedsionku kościoła.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Pozorski Maciej Bartłomiej z Fletnowa, Parafia w Bzowie oraz Czarnecka Agata Sandra z Dolnej Grupy, Parafia w Górnej Grupie. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza. [Zap. 2]

Porządek Mszy Św. i intencje od 14 do 21 maja 2023 r.

PN 18.00:              + Zofia Węglikowska z ok. im.

WT 16.00:             W intencji za naszą parafię

ŚR 16.00:              + Jan Piechowski w 2 r. śm.

CZ 18.00:              + Izabela Sowieralska

PT 18.00:              + Ignacy Wiechowicz

SO 17.00:             + Piotr Ruciński

SO 18.00:             + Bożena Lewandowska w 13 r. śm.

ND 8.00:               + Stefania i Kazimierz Głodny w r. śm. Stefanii

ND 9.30:               + Marian Gardynik oraz rodzice i bracia

ND 11.30:             O łaski Boże, a szczególnie zdrowie dla członkiń Żywego Różańca z Bzowa

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec