6 Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2020 r. – Obchody 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II

1. W poniedziałek przypada 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II. Tę wspaniałą rocznicę pragniemy uczcić u nas już dzisiaj przez oddanie czci Relikwiom Świętego Papieża oraz przez udekorowanie okien naszych domów jego wizerunkami. Dekoracje mogą pozostać przez dłuższy czas, gdyż cały bieżący rok obchodzony jest jako Rok Świętego Jana Pawła II.
  2. Z okazji 100-lecia urodzin Papieża-Polaka zapraszam do udziału w konkursie o życiu
    i dziele Świętego Jana Pawła II. Konkurs otrzymuje nowy tytuł „DROGA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II: OD DOMU RODZINNEGO DO DOMU OJCA W NIEBIE”, ponieważ został włączony do projektu „Odblask Tajemnicy”, prowadzonego przez Przeorat Pomorski Orderu Św. Stanisława i objęty Patronatem Księdza Biskupa Pomocniczego naszej diecezji Arkadiusza Okroja. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – uczniowie klas od I do V szkoły podstawowej; II kategoria – uczniowie klas od VI do VIII szkoły podstawowej i III kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej podejmującej wybrany aspekt zaproponowanego tematu. Prace w formie elektronicznej należy przesyłać na parafialny adres e-mail w terminie do 11 października 2020 r. Szczegółowy regulamin konkursu będzie opublikowany w Internecie oraz na ulotkach dostępnych w Kościele.
  3. W piątek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. W tym dniu zakończymy Nowennę do Świętej i odprawimy uroczyste nabożeństwo ku jej czci. Zapraszam, żeby przyjść z różami do poświęcenia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia. Obchody liturgiczne rozpoczynają się Wigilią w sobotę wieczorem.
  5. Od dzisiejszej niedzieli zostają złagodzone ograniczenia wynikające ze stanu epidemii. Wewnątrz naszego kościoła oprócz kapłana i służby liturgicznej może przebywać jednocześnie 25 osób Nadal należy zachować odpowiednie warunki bezpieczeństwa: odległość między uczestnikami zgromadzenia oraz zasłanianie twarzy i nosa maseczką lub przyłbicą.
  6. Aktualna pozostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Św. niedzielnej. Pamiętajmy jednak o innym Przykazaniu Kościelnym, aby w okresie Wielkanocy przyjąć Komunię Świętą. Czas Komunii Świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Sakrament Pokuty i Pojednania jest sprawowany w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., a także na prośbę pragnących z niego skorzystać.

Porządek Mszy Św. i intencje od 18 do 24 maja 2020 r.

PN 18.00:            + Bożena i Marek Gawarzyccy

WT 18.00:            O pomyślny przebieg operacji i zdrowie dla Adama

ŚR 18.00:            + Edward w 15 r. śm., rodzice z obojga stron i bracia

CZ 18.00:            + Piotr Ruciński w 2 r. śm.

PT 18.00:             O zdrowie i Boże Błogosławieństwo w dniu urodzin

SO 18.00:            + Czesław Mańkus z ok. ur.

ND 8.00:              + Stefania w 25 r. śm. i Kazimierz Głodny

ND 9.30:              + Janusz i z rodziny Bukowskich

ND 11.30             O Boże Błogosławieństwo dla wszystkich matek z okazji Dnia Matki – Intencja od Koła Gospodyń Wiejskich Krusze i Osiek