7 Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

1. Pomiędzy uroczystością Wniebowstąpienia a uroczystością Zesłania Ducha Świętego przeżywamy Dni Modlitw o Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy o dar Ducha Świętego podczas Mszy Świętych i nabożeństw majowych w tym tygodniu.
  2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. Ten dzień to także Dzień Matki, który daje szczególną okazję do okazania wdzięczności matkom i do modlitwy za ich misję w Kościele i świecie.
  3. W środę wspominany jest św. Paweł VI, papież.
  4. W czwartek przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się, aby jego beatyfikacja odbyła się jak najszybciej.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź …” Uroczystość kończy czas wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej tradycyjnie przedłuża się do niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  6. Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego wchodzimy w czas zwykły liturgii Kościoła i obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. W to święto gościć będziemy kapłanów, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w 2011 r. O 11.00 będzie odprawiona Msza Św. koncelebrowana, podczas której kapłani będą dziękować za dziewięć lat kapłaństwa. Wszystkich, którzy mają możliwość zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Bardzo dziękuję za troskę o Kościół Parafialny, kwiaty, sprzątanie i ofiary składane w tym trudnym czasie stanu epidemii, gdy liczba uczestników liturgii jest ograniczona. Bóg zapłać! Jednocześnie proszę wiernych z 1-szego rejonu w Kruszach o przygotowanie kwiatów i pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ustawienie jednej symbolicznej brzózki na Zielone Święta.

Porządek Mszy Św. i intencje od 25 do 31 maja 2020 r.

PN 18.00:

WT 18.00:            + Robert Maszudziński w 3 r. śm.

ŚR 18.00:            O Boże bł. w 30 rocznicę święceń kapłańskich dla ks. proboszcza Mirosława – intencja od parafian

CZ 18.00:

PT 18.00:             + Elżbieta Różańska /od Zakł. Pogrzebowego ORKUS/

SO 18.00:            + Józef Makieła w 13 r. śm. (oraz z ok. 90 r. ur.) i Wiesław Gzella

ND 8.00:

ND 9.30:              + z rodziny Kurpiewskich i Wiechowicz