6 Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

We wszystkich parafiach naszej diecezji odbywa się dzisiaj kolekta na remonty
w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

W związku z tym kolekta na cele inwestycyjne naszej parafii będzie za tydzień.

W dzisiejszą niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek przed Popielcem zapraszam na nabożeństwa wynagradzające przed Najświętszym Sakramentem. Każde nabożeństwo rozpocznie się o 16.00 i będzie trwać pół godziny. Po nabożeństwie,
tj. o 16.30 będzie Msza Św.

W środę przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. O 16.00 i o 18.00 zapraszam na Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły oznacza, że ilość posiłków ograniczamy do trzech i tylko jeden z nich spożywamy do syta. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie.

W piątek o 16.00 będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wszystkich zapraszamy na wspólne nabożeństwo, zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci. Po Drodze Krzyżowej będzie odprawiana Msza Św.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Pelplinie proponuje jako pomoc
w osobistym przeżywaniu Wielkiego Postu książkę pt. „Aby odnowić przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu”. Cena wynosi 20 zł. Na Ołtarzu NSPJ został wyłożony jeden egzemplarz do wglądu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, może złożyć zamówienie w zakrystii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 15 do 21 lutego 2021 r.

PN 16.00:           W intencji za naszą parafię

WT 16.00:          O zdrowie dla Krzysztofa oraz z ok. urodzin o powrót do żywej wiary dla Moniki oraz dla jej rodziny

ŚR 16.00:           + Feliks w 29 r. śm. i Władysława Piątkowscy

ŚR 18.00:           + Jan Pałka