II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, odbywa się też zbiórka na pomoc materialną Kosciołowi Katolickiemu na Wschodzie. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

Kolekta inwestycyjna odbędzie się za tydzień w 3. niedzielę grudnia.

Trwa awentowa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przedstawiciele parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece wigilijne w cenie 8 zł.

Po każdej Mszy Św. w Salce Parafialnej można nabyć Opłatek na Wieczerzę Wigilijną, poświęcony w Kościele. Opłatek jest rozprowadzany przez p. Ryszarda.

Także w Salce po każdej Mszy Św. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty będą sprzedawać sianko pod obrus wigilijny. Dochód jest przeznaczony na pomoc w zakupie specjalistycznych łóżek dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia w Świeciu.

Roraty są odprawiane w dni powszednie o 18.00 z wyjątkiem wtorku. Zapraszam wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych a lampionami. Dzieci przygotowują seduszka ze swoimi imionami, żeby składać je do kieszonek Anioła Adwentowego.

Od środy do 22 grudnia można przynosić do Biura Parafialnego lub do Koscioła prace na Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”. Regulamin został opublikowany w Biuletynie i na Parafialnej Stronie Internetowej.

W przyszłą niedzielę zapraszam na kiermasz adwentowy.

Czasopisma: „Mały Pielgrzym”, czasopisma misyjne „Świat Misyjny” i „Misje Dzisiaj”