III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

Ofiary składane dzisiaj na kolektę są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W przyszłym roku będzie realizowany drugi etap renowacji ambony, został także opracowany i zatwierdzony przez konserwatora zabytków program renowacji ołtarza NSPJ. Za ofiary Bóg zapłać!

Trwa adwentowa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece wigilijne małe w cenie 8 zł.

Po każdej Mszy Św. w Salce Parafialnej p. Ryszard sprzedaje Opłatek na Wieczerzę Wigilijną, poświęcony w Kościele.

Od dzisiaj do Wigilii Bożego Narodzenia będzie odmawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie dziś po Mszy Św. o 11.30, zakończenie podczas Mszy Św. o 16.00 w Wigilię Bożego Narodzenia.

We wtorek w Sali Wiejskiej w Bzowie odbędzie się Spotkanie Wigilijne organizowane przez Parafialny Zespół Caritas. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, zwłaszcza osoby starsze i samotne, a także członków parafialnych wspólnot duszpasterskich: Żywe Róże Różańcowe, Scholę Parafialną, Koło Ministranckie.

W piątek przypada dzień Parafialnej Spowiedzi Adwentowej. Zapraszam do Sakramentu Pokuty i Pojednania od 9.00 do 9.30 oraz od 17.00 do 18.00. Spowiedzi będą słuchać kapłani z sąsiednich parafii.

Zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 z wyjątkiem wtorku. Na Roraty przychodzimy z lampionami, zwłaszcza dzieci i młodzież. Dzieci i młodzież przygotowują także serduszka, żeby włożyć je do odpowiedniej kieszonki Anioła Adwentowego. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu związanego z Roratami.

Do 22 grudnia można zgłaszać prace do Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa”. Regulamin został opublikowany w Biuletynie i na Parafialnej Stronie Internetowej.

Zapraszam na kiermasz adwentowy, który jest urządzony w garażu domu parafialnego.

Czasopisma: „Pielgrzym” (artykuł o wydarzeniu w Bzowie), „Mały Pielgrzym”, czasopisma misyjne „Świat Misyjny” i „Misje Dzisiaj”.