IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

W poniedziałek przypada ostatni dzień Adwentu, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszam o 16.00 na Mszę Św. Wigilijną z udziałem dzieci. Po Mszy Św. można będzie zabrać do domu na Wieczerzę Wigilijną Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez harcerzy. Proszę o przygotowanie odpowiedniego lampionu.

W nocy o 24.00 rozpocznie się Pasterka. Pół godziny przed Pasterką, tj. o 23.30 zapraszam na Czuwanie Modlitewne, które poprowadzi Schola Parafialna. W Czuwaniu uczestniczą też wszyscy kandydaci do Bierzmowania.

We wtorek, tj. w Pierwsze Święto Bożego Narodzenia Msze Św. będą odprawione o 9.30 i 11.30.

W Drugie Święto Bożego Narodzenia wspomina się św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30
i 11.30, czyli tak jak w niedzielę. Będziemy wtedy modlić się w intencjach KUL i zbierać ofiary do puszek na szkolnictwo katolickie.

W Święta będą odprawione dwie Msze Św. zbiorowe w intencji zmarłych: o 11.30 w Pierwsze i o 9.30 w Drugie Święto. Intencje można składać do skarbony pod chórem albo osobiście w zakrystii. Formularze są wyłożone na stoliku.

W czwartek, 27 XII 2018 r. rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Porządek kolędowania będzie następujący:

• czwartek, 27 XII 2018 r. – Krusze: p. Zaborowscy – p. Kostrzewscy
  • piątek, 28 XII 2018 r. – Krusze: p. Szydłowscy – p. Gzella; p. Dembkowscy – p. Żurawscy, p. Prusaczyk, p. Rankiewicz
  • niedziela, 30 XII 2018 r. – Krusze: p. Nużyńscy – p. Pustuła

Wyznaczeni na kolędę ministranci przybywają do plebanii o 14.45, o 15.00 wyjazd na kolędę. Uprzejmie proszę o podwiezienie nas na kolędę i na koniec o odwiezienie do plebanii.

Za tydzień w niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam, aby małżonkowie przybyli razem na Mszę Św.

Jeszcze dzisiaj można nabyć świece „Caritas” po 8 zł, opłatek na Wieczerzę Wigilijną u p. Ryszarda. Zapraszam także na kiermasz adwentowy, urządzony w garażu domu parafialnego.

Czasopisma: „Pielgrzym”(2,90 zł), „Mały Pielgrzym”(2,50 zł).