Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

Dzisiaj w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy Św. odbywa się poświęceniem palm na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Szczególnie uroczyście odprawiamy tę liturgię o 9.30. Najpierw gromadzimy się na placu przy Kaplicy św. Józefa na poświęcenie palm i odczytanie Ewangelii o uroczystym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Następnie w procesji udajemy się do kościoła.

Przed każdą Mszą Św. Parafialny Zespół Caritas sprzedaje palmy.

Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Gorzkie Żale będą dzisiaj odprawione o 17.00 z powodu wyjazdu na Spowiedź.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msze Św. będą odprawione o 19.00.

W Wielki Wtorek o 17.00 zapraszam do przygotowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a o 17.30 zapraszam wszystkich ministrantów oraz lektorów na przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.
W kościołach parafialnych jest odprawiana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. U nas ta Msza Św. rozpocznie się o 19.00. Po udzieleniu Komunii Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00 godziny.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętych, ale rozważa Mękę Pana Jezusa podczas wieczornej liturgii. Z Jezusem cierpiącym zjednoczmy się przez post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mimo powszednich zajęć starajmy się wyciszyć i tak ułożyć pracę i inne zajęcia tak, aby wieczorem uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Głównym obrzędem jest adoracja krzyża. Obrzędy kończą się udzieleniem Komunii Św. i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Grobu Pańskiego. Zaraz po przeniesieniu rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O 21.00 Gorzkie Żale. Po nabożeństwie nastąpi przerwa w adoracji.

W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje Mszy Świętych, ale czuwa przy Jezusie Eucharystycznym w Grobie Pańskim. Adoracja trwać będzie od 9.00 do 21.00, tj. do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Porządek adoracji oraz poświęcenia pokarmów jest wywieszony w gablocie.

Do członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Parafii zwracam się z serdeczną prośbą o pełnienie warty honorowej przy Ołtarzu Grobu Pańskiego.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o 21.00 na zewnątrz Kościoła. Uroczysta celebracja Wielkiej Nocy obejmuje Liturgię Światła z uroczystym poświęceniem i wniesieniem nowego Paschału do Kościoła, Liturgię Słowa Bożego streszczającą dzieje zbawienia Liturgii Chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, Liturgię Eucharystyczną i Procesję Rezurekcyjną.

Na Wigilię Paschalną przynosimy świece. Zapalimy je trzykrotnie: podczas Liturgii Światła, na Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu oraz w Procesji Rezurekcyjnej.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o 8.00, 9.30 i o 11.30.

Podziękowania

Za sprzatanie kościoła, które odbyło się w piątek, 8 kwietnia br. wszystkim, którzy przybyli odpowiadając na apel, Bóg zapłać!

Za przygotowanie palm i przeprowadzenie akcji Paczka dla Ukrainy Parafialnemu Zespołowi Caritas, Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 kwietnia 2022 r.

PN 19.00:            + Rodzice Bisewscy i Sikorscy

WT 19.00:            + Stanisław Górski

ŚR 19.00:            + Witold Harasim

CZ 19.00:            Msza Święta Wieczerzy Pańskiej