Niedziela Trójcy Najświętszej – 4 czerwca 2023 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej, do której zobowiązuje nas Trzecie Przykazanie Kościelne. Trzeba zawsze też pamiętać o Drugim Przykazaniu Kościelnym zobowiązującym nas do tego, aby przynamniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W poniedziałek i środę Msze Św. będą odprawione o 8.00 rano z powodu wyjazdu na uroczystości jubileuszowe.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W uroczystość będą odprawione dwie Msze Św.: poranna o 8.00 i główna o 9.30, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą: od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie.

Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby o przygotowanie ołtarzy oraz procesji Bożego Ciała. Do procesji proszę przygotować krzyż, lampiony, sztandary, feretrony i baldachim. Proszę o udekorowanie domów symbolami eucharystycznymi.

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia Różańca. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00 przy kościele. Młodzież oraz rodziców dzieci proszę o pomoc w prowadzeniu prób oraz o zbieranie kwiatów na procesję.

W piątek Msza Św. będzie odprawiona o 16.00 z powodu wyjazdu na Bierzmowanie we Wielkim Komórsku.

Na piątek po Bożym Ciele biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę o 10.30 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjno-remontowe parafii.

Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w łączności z codzienną Mszą Świętą.

O kwiaty i porządkowanie kościoła parafialnego na Boże Ciało i niedzielę 11 czerwca prosimy parafian z rejonu Bzowo-Szosa. Następnie na niedzielę 18 czerwca prosimy parafian z rejonu Bzowo-Góry.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Szablewski Grzegorz z Fletnowa i Juwa Katarzyna z Parafii w Świekatowie. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza. [zap. 1]

Porządek Mszy Św. i intencje od 5 do 11 czerwca 2023 r.

PN 8.00:              ………………………………………………………………………………………

WT 18.00:            + Cecylia Miłek w d. ur. oraz Jerzy

ŚR 8.00:              ………………………………………………………………………………………

CZ 8.00:              + Jacek Rułka i zm. z rodziny oraz Józef Kawczyński

CZ 9.30:              + Stefania Górka w 11 r. śm. i zm. z rodziny

PT 16.00:             ………………………………………………………………………………………

SO 18.00:            + Zdzisława Trochowska /od rodziny Grzona/

ND 8.00:              + Stanisława i Władysław Wesołowscy oraz Stanisława i Edward Chabuda

ND 9.30:              Dziękczynna z ok. 30 r. Sakr. Małż Wioletty i Andrzeja

ND 11.30:            + Dariusz Wenta

Czasopisma: Różaniec, Pielgrzym, Staś, czasopisma misyjne