Niedziela Trójcy Najświętszej – 30 maja 2021 r.

W Niedzielę Trójcy Najświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Do wypełnienia tego zobowiązania wzywają nas Przykazania Kościelne.

W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przygotowało się 10-cioro dzieci. Rodzice dzieci komunijnych ufundowali kielich mszalny jako dar dla naszego kościoła. Bóg zapłać! W ciągu najbliższego tygodnia dzieci komunijne będą uczestniczyć w Mszach Świętych Białego Tygodnia, zwłaszcza w uroczystości Bożego Ciała.

W poniedziałek, 31 maja br. w naszej parafii odbędzie się zjazd kapłanów mojego rocznika święceń z okazji 31 rocznicy przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. koncelebrowanej, którą będziemy sprawować o 11.00 w naszym kościele parafialnym. Uroczystości będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O 9.30 rozpocznie się główna Msza Św., po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy trasą od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Procesja zakończy się w Kościele odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Oprócz Mszy Św. z procesją zostaną odprawione Msze Św. o 8.00 rano oraz o 18.00 wieczorem. Ponieważ w Boże Ciało przypada Pierwszy Czwartek M-ca, Mszę Św. wieczorną poprzedzi Godzina Święta, która rozpocznie się o 17.00.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała zgodnie z tradycją parafialną oraz o zgłoszenie się osób do niesienia krzyża, lampionów, feretronów, sztandarów, baldachimu.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i osoby dorosłe do przygotowania
i prowadzenia dzieci. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę ok. 17.00 przy kościele. Proszę o pomoc w zbieraniu kwiatów.

Zapraszam wszystkich ministrantów do służby Bożej na procesji. W środę po Mszy Św., tj. ok. 18.45 odbędzie się zbiórka w celu przygotowania liturgii Bożego Ciała.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 17.00 będzie Spowiedź, o 18.00 Msza Św. z modlitwami do NSPJ i procesją Oktawy Bożego Ciała.

W sobotę z racji Pierwszej Soboty Miesiąca od 9.00 odbędą się odwiedziny chorych z Komunią Św. Zamierzam odwiedzić wszystkich chorych według listy sprzed pandemii. Proszę o informację, jeśli ktoś aktualnie jest na kwarantannie lub w izolacji. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. będzie odprawione nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Bardzo serdecznie dziękuję parafianom za pamięć o rocznicy moich święceń kapłańskich, za Mszę Św. w mojej intencji, życzenia i kwiaty. Bóg zapłać!

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szablewski Mateusz z Fletnowa oraz Bocian Jolanta z Parafii w Jeżewie (3). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien zgłosić to do proboszcza. 

Porządek Mszy Św. i intencje od 31 maja do 6 czerwca 2021 r.

PN 11.00:           Zjazd kapłanów w 31 r. święceń kapłańskich. Przewodniczy ks. bp Arkadiusz Okroj. Jeden z kapłanów w int. + Heleny Łęckiej

PN 18.00:           ………………………………………………………………………………

WT 18.00:          O Boże bł. dla Zosi, zwłaszcza o zdrowie, udaną operację i powodzenie na studiach

ŚR 18.00:           ………………………………………………………………………………

CZ 8.00:             ………………………………………………………………………………

CZ 9.30:             ………………………………………………………………………………

CZ 18.00:           ………………………………………………………………………………

PT 18.00:           ………………………………………………………………………………

SO 18.00:          + Stefania Górka w 9 r. śm., z rodziny Górka, Szic, Pastusiak

ND 8.00:             + Joanna Adrian w m-c po śm.

ND 9.30:             O zdrowie dla Ignacego

ND 11.30:          W pewnej intencji

 

Czasopisma: Pielgrzym. Różaniec. Dobre Nowiny. Biuletyn