Parafialny Dzień Modlitwy za Chorych i Służbę Zdrowia przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – 18 października 2020 r.

Parafialny Dzień Modlitwy za Chorych i Służbę Zdrowia
za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
Bzowo, 18 października 2020 r. – niedziela

Od dnia przyjęcia w naszej Parafii Relikwii św. Jana Pawła II w 2019 r. ustalił się zwyczaj odprawiania comiesięcznego nabożeństwa ku czci Świętego Papieża w niedzielę po 16-stym dniu miesiąca.

Tegoroczne październikowe nabożeństwo, przypadające 18 października, przybrało szczególnie uroczystą formę Parafialnego Dnia Modlitwy w intencji Chorych i Służby Zdrowia.

Mszy Św. o 11.30 przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy naszej diecezji. W jej trakcie udzielił sakramentu namaszczenia chorych oraz na zakończenie modlił się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem za chorych, za służbę zdrowia oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Adoracja zakończyła się błogosławieństwem według zwyczaju praktykowanego w Lourdes.

Relację z wydarzenia zamieściła na swojej stronie Diecezjalna Rozgłośnia „Radio Głos”:

RADIO GŁOS

Film i zdjęcia wykonał także p. Włodzimierz Trawiński i zamieścił na stronie „YOU TUBE”.

Następujące łącza pomogą odnaleźć te materiały:

MSZA ŚWIĘTA 18 października 2020 r.

Pokaz Slajdów – Dzień Modlitwy za chorych i służbę zdrowia