Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

Gościmy dzisiaj ks. kanonika dra Wojciecha Węckowskiego, prezesa Diecezjalnego Wydawnictwa „Bernardinum”.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Od dzisiejszej niedzieli będą sprzedawane świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece są sprzedawane po 10 zł, duże po 15 zł. Parafialny Zespół Caritas proszę o pomoc w rozprowadzeniu świec. Zapraszamy też do współpracy nowych wolontariuszy, zwłaszcza spośród młodzieży.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów, muzyków, śpiewaków i chórów kościelnych. Do wspólnej modlitwy w ich intencji zapraszam podczas Mszy Św. o 16.00.

Do czwartku włącznie można składać do skrzynki pod chórem wypowiedzi synodalne. W piątek po Mszy Św. tj. ok.16.30 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w podsumowaniu parafialnego etapu Synodu i wyborze delegacji na etap dekanalny. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

W sobotę Msza Św. będzie odprawiona wyjątkowo o 18.15. Pięć minut przed Mszą Św., tj. o 18.10 będzie bić dzwon na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego.

W naszej parafii jest organizowana pielgrzymka na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne można otrzymać w zakrystii lub znaleźć na parafialnej stronie internetowej. Zapraszam do zapisywania się na ten wyjazd.

Porządek Mszy Św. i intencje od 22 do 28 listopada 2021 r.

PN 16.00:           O Boże Bł. dla Anny i Eugeniusza

WT 16.00:          Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziny

ŚR 16.00:           + Jan i Janina Daczyńscy oraz rodzice

CZ 16.00:           + Paulina i Teodor Dekowscy i rodzice z obojga stron