Uroczystość Wszystkich Świętych – niedziela, 1 listopada 2020 r.

1. W tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa i związanych z tą sytuacją ograniczeń nie możemy wyjść z procesją na cmentarz i odprawić tam nabożeństwa za zmarłych. Zamiast nabożeństwa procesyjnego odprawimy nabożeństwo różańcowe nawiązujące do stacji nabożeństwa za zmarłych. Różaniec rozpocznie się o 15.30, potem ok. 16.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. w intencji zbiorowej za zmarłych. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zaśpiewamy Suplikacje.
  2. W poniedziałek, 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 16.30 i 18.00, o 17.30 będzie Różaniec za zmarłych.
  3. Papież Franciszek wydłużył czas uzyskiwania odpustów za zmarłych do końca listopada. Odpust za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz za modlitwę Ojcze nasz … i Wierzę … można uzyskać w dowolnie wybranym dniu listopada. Odpust za zamarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i za dowolną modlitwę za zmarłych można uzyskiwać przez 8 dowolnie wybranych dni listopada, nawet gdyby były oddzielone od siebie. Ponadto do uzyskania odpustu zupełnego trzeba spełnić następujące warunki: 1) Być w stanie łaski uświęcającej; 2) Przyjąć Komunię Świętą; 3) Wyrzec się przywiązania do grzechu nawet powszedniego; 4) Odmówić Skład Apostolski, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Papieża.
  4. Wypominki listopadowe można składać do końca tygodnia do skrzynki przygotowanej pod chórem. Wypominki roczne proszę przynosić bezpośrednio do mnie do końca listopada. Formularze na wypominki są wyłożone na stojaku pod chórem.
  5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota m-ca.
  6. W czwartek o 16.00 będzie Godzina Święta. O 16.30 rozpocznie się Msza Św., a po Mszy Św.  zapraszam na Wieczernik ze św. Janem Pawłem II. Katecheza pt. „Modlitwy za zmarłych a Eucharystia. Świętych obcowanie”
  7. W piątek od 15.30 Spowiedź, o 16.00 Msza Św. Do Sakramentu Pokuty i na Mszę Św. zapraszam szczególnie kandydatów do Bierzmowania.
  8. Zaplanowane na Pierwszą Sobotę m-ca odwiedziny z Komunią Św. są odwołane z powodu epidemii. Jeżeli jednak ktoś chciałby przyjąć Komunię Św. w domu, to proszę, żeby zgłosił się telefonicznie.
  9. W sobotę o 15.30 będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  10. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia PKwP. Natomiast kolekta z racji drugiej niedzieli m-ca będzie na parafialne inwestycje.
  11. Zgłosiłem naszą parafię do akcji „Różaniec do granic nieba”. Dzieło polega na tym, że w dniach od 1 do 8 listopada br. o wyznaczonej godzinie będzie odmawiany Różaniec. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie dzisiaj o 15.30, w poniedziałek o 17.30, we wtorek o 16.30, w środę o 16.30, w czwartek o 16.00, w piątek o 16.30, w sobotę o 15.30 i o 15.30 w niedzielę za tydzień.

Porządek Mszy Św. i intencje od 2 do 8 listopada 2020 r.

PN 8.00              Za zmarłych według intencji Ojca Świętego

PN 16.30            Za wszystkich wiernych zmarłych

PN 18.00:           W intencji zbiorowej za zmarłych

WT 16.00:          + Teresa i Alfred Piechowscy

ŚR 16.00:

CZ 16.30:           + Bolesław Mandziara

PT 16.00:           + Eugeniusz Prusaczyk w 3 r. śm.

SO 16.00:          + Aleksander Pizoń, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, córka Grażyna

ND 8.00:             + Eugenia, Stanisław, Ryszard Pyt, Anna Chrzanowska

ND 9.30:             + z rodziny Roszak, Gardynik, Kraskowskich