Wigilia Paschalna Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – 16/17 kwietnia 2022 r.

Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Trzeci Dzień Świętego Triduum Paschalnego.

Po przeżyciu paschalnej liturgii pójdziemy w Procesji Rezurekcyjnej głosić Zmartwychwstanie Chrystusa.

Porządek procesji jest następujący:

Krzyż procesyjny z czerwoną stułą

Świece

Figura Zmartwychwstałego Chrystusa

Sztandary (jeśli są przygotowane)

Kadzidło

Najświętszy Sakrament pod baldachimem

Organistka i nagłośnienie

Wszyscy wierni

W procesji idziemy z zapalonymi świecami i okrążamy kościół trzy razy.

W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego spotkajmy się na Mszach Św. o 8.00, o 9.30 oraz o 11.30.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Tradycyjnie będziemy modlić się za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz zbierać ofiary na szkolnictwo katolickie.

W niedzielę i poniedziałek w łączności z Mszą Św. o 9.30 będzie odprawiona Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Życzenia Świąteczne:

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

łączę się z Wami wszystkimi

w przeżywaniu świątecznej radości

i życzę, aby Eucharystia, która daje życie,

napełniła nasze serca pokojem

i umocniła do dawania świadectwa wiary

każdego dnia.

Niech Bóg obficie Wam błogosławi!