Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane w łączności z Mszą Św., w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj o 16.00 zapraszam na modlitwę przy Kapliczce NMP w Kruszach przy rozwidleniu dróg w kierunku Fletnowa. W przyszłą niedzielę nabożeństwo będzie odprawione w kościele parafialnym w Bzowie.

W czwartek po Mszy Św. zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu oraz rozważanie pt. „Czytając Katechizm Kościoła Katolickiego – Kościół jest jeden”.

W sobotę, 27 maja br. wieczorem będzie czuwanie w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby podziękować za dary Ducha Świętego w swoim życiu, a szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania w tym i ubiegłym roku. Czuwanie rozpocznie się Mszą Św. o 18.00.

Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W naszej parafii w tym dniu o 10.30 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pozostałe Msze Święte będą odprawione o 8.00 i ok. 12.30.

Przygotowanie dzieci odbędzie się w poniedziałek po Mszy Św. oraz w środę o 15.30. W sobotę o 9.00 będzie Pierwsza Spowiedź dzieci. Zapraszam także rodziców, rodzeństwo, chrzestnych oraz każdego, kto potrzebuje sakramentu Pokuty. Będą kapłani zaproszeni z Dekanatu.

Za kwiaty i sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z rejonu Bzowo-Szosa – Droga od skrzyżowania przy Kapliczce M.B. Fatimskiej w kierunku Rulewa. Na następną niedzielę kościół będzie sprzątany
i dekorowany przez rodziców dzieci komunijnych.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Pozorski Maciej Bartłomiej z Fletnowa, Parafia w Bzowie oraz Czarnecka Agata Sandra z Dolnej Grupy, Parafia w Górnej Grupie. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza. [Zap. 3]

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 28 maja 2023 r.

PN 18.00:              + Jadwiga i Teofil Ratańscy z ok. 100 lat ur. Jadwigi

WT 18.00:             + Stefania Grzonkowska w m-c po śm.

ŚR 18.00:              + Edward w 18 r. śm., rodzice i bracia z obojga stron

CZ 18.00:              Dziękczynna w 75 ur. Wandy i o Boże Błogosławieństwo

PT 18.00:              + Henryk Przybyłek

SO 18.00:              Dziękczynna i o Bł. Boże w rocznicę święceń kapłańskich ks. Prob. od parafian