XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za udział w uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie za przygotowanie i prowadzenie Procesji Eucharystycznej oraz za przygotowanie ołtarzy, przy których słuchaliśmy i rozważalismy słowa Ewangelii i zanosiliśmy do Boga błagalne modlitwy oraz za udekorowanie trasy procesji.

Dziękuję członkom Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Ochotniczej Straży Pożarnej, wszystkim, którzy nieśli sztandary i feretrony – dorosłym i młodzieży, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pozostałym dzieciom i ich rodzicom, pani organistce i wszystkim śpiewakom, Służbie Liturgicznej – lektorom i ministrantom, wszystkim wiernym, którzy przez swój udział tworzyli wspaniałą atmosferę modlitwy i wspólnoty.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Od poniedziałku do czwartku o 18.00 zapraszam na Msze Św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków.

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek jest wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Z tej okazji o 17.30 będzie odprawione uroczyste nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do składania indywidualnych podziękowań i próśb.

W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę Kościół czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji będą odprawione dwie Msze Św.: rano o 9.00 i o 18.00 wieczorem. W tę uroczystość wypada uczestniczyć we Mszy Św. i zachować święty charakter dnia z potrzeby serca. Kolekta tej uroczystości jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Za miesiąc, w niedzielę 21 lipca br. będziemy świętować Odpust Parafialny św. Małgorzaty. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Z okazji Odpustu urządzany jest Festyn. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie Festynu Odpustowego zapraszam w środę po wieczornej Mszy Św., tj. ok. 19.00 na spotkanie.

W przyszłym roku w terminie od 25 stycznia do 1 lutego 2020 r. mamy możliwość wzięcia udziału w ośmiodniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa”. Na trasie pielgrzymki m.in. Betlejem, Nazaret, Kana Galilejska, Kafarnaum, Jerycho Qumran, Jerozolima. Koszt ok. 3800 zł od osoby. Jeśli są chętni, to proszę o zgłaszanie się, aby można było zarezerwować odpowiednią liczbę miejsc.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze po zatwierdzeniu przez Księdza Biskupa Diecezjalnego na nową kadencję posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zgodnie ze Statutami Diecezjalnymi członkowie Rady zostali zaprzysiężeni, zapoznali się z zadaniami i podjęli obrady w sprawach bieżących parafii. Wszystkim członkom Rady dziękuję, że przyjęli nominację i życzę owocnej współpracy dla dobra naszej wspólnoty.

Idąc za sugestią Rady Parafialnej, zwracam się do Koła Gospodyń Wiejskich z serdeczną prośbą o pomoc w uporządkowaniu Salki Parafialnej. Proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Porządek Mszy Św. i intencje od 24 do 30 czerwca 2019 r.

PN 18.00:           + Jan i Alicja Makowscy

WT 18.00:

ŚR 18.00:           O Bł. Boże dla rodziców i córek Ani i Kasi

CZ 18.00:           + Władysław Rejmer w d. im.

PT 18.00:           + Tadeusz i Andrzej Wesołowscy

SO 9.00:             + Wanda i Paweł Szafryna

SO 18.00:          + Józef Szic w 2 r. śm., zm. z rodziny Górka, Pastusiak i Szic

ND 8.00:             + Jolanta i Aleksander Jeziorscy