XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

Trwa miesiąc sierpień, czas świąt maryjnych, pielgrzymek i modlitwy
o trzeźwość narodu polskiego. W tej intencji tradycyjnie można podjąć ofiarę dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech przypomina nam o tym Figura NMP z Dzieciątkiem odsłoniana w tym miesiącu w każdą niedzielę i święta maryjne.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na renowację Ołtarza NSPJ i dolnej części ambony oraz inne remonty w kościele parafialnym.

We wtorek mamy Dzień Fatimski. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00 i Różaniec Fatimski po Mszy Św. Nabożeństwo zakończy się procesją światła i Apelem Jasnogórskim.

W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika, patrona ruchów trzeźwościowych i abstyneckich. W Nowem obchodzi się Odpust ku czci tego Świetego, dlatego w naszej parafii Msza Św. z Nowenną do MBNP będzie odprawiona już o 16.00 po południu.

W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas kazdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Wieczorem o 20.00 zapraszam na Maryjne Czuwanie Modlitewne przy Relikwiach św. Jana Pawła II. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W ostatnią sobotę miesiąca, 31 sierpnia br. po południu na zakończenie wakacji odbędzie się spotkanie dla ministrantów przy ognisku. Na spotkanie zapraszamy także chętnych do wstąpienia do Koła Ministranckiego oraz rodziców ministrantów i kandydatów. Szczegółowy program będzie podany później.

Za miesiąc, 10 września br. przy naszej Parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”. Informacja szczegółowa znajduje się na plakatach rozwieszonych w gablotach i na ulotkach wyłozonych w przedsionku kościoła.

Porządek Mszy Św. i intencje od 12 do 18 sierpnia 2019 r.

PN 18.00:           W pewnej intencji

WT 18.00:          + Edward Wojtak i zm. z rodziny

ŚR 16.00:           + Syn Damian oraz rodzice Rybak

CZ 8.00:             + Eugenia Pyt

CZ 9.30:             + Marian Wilczewski w 4 r. śm.

CZ 11.30:           + Rodzice Monika i Ignacy, bracia Kruczkowscy

PT 18.00            + Andrzej Gardzielewski w 7 r. śm. i zm. z rodziny Gardzielewskich i Biały oraz + Marek Badalewski w 1 r. śm.

SO 18.00:          + Stanisław Walkowiak

ND 8.00:             + Teresa, Eugeniusz, Marek, Ryszard Piechowiak

ND 9.30:             O Boże Bł. dla rodzin Kopeć, Sionkowskich i Świeradów oraz o dar życia wiecznego za zmarłych z tych rodzin

ND 11.30           + Marianna, Antoni, Janusz Parol

Czasopisma: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Świat Misyjny

Do dzierżawców ziemi parafialnej, którzy nie potwierdzili jeszcze chęci kontynuowania umowy dzierżawnej zwracam się z prośbą o zgłoszenie się w celu dopełnienia formalności.