XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji odbywa się zbiórka do puszek na międzynarodową fundację MIVA, która dostarca misjonarzom środki transportu. Ponadto podczas każdej Mszy Św. modlimy się za kierowców.

W tym tygodniu rozpocznie się m-c sierpień, czas świąt maryjnych, pielgrzymek i modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Tradycyjnie zapraszamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. W tym miesiącu będzie odsłaniana Figura NMP z Dzieciątkiem w każdą niedzielę i w uroczystości i święta maryjne.

W czwartek obchodzimy Pierwszy Czwartek M-ca. Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do Miłosierdzia Bożego oraz
o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, będzie odprawiona na zakończenie Mszy Św. wieczornej.

W piątek z racji Pierwszego Piątku M-ca od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi,
o 18.00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

W sobotę, która jest Pierwszą Sobotą M-ca, od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Św. w takiej kolejności jak zwykle. Wieczorem w łączności z Mszą Św. o 18.00 będzie odprawione Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 r.

PN 18.00:           + Łucja Rytlewska i dusze w Czyśćcu cierpiące

WT 18.00:          + Jan i Dora, teść Stanisław i córka Elżbieta