XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

W poniedziałek o 18.00 zapraszam na Mszę Św. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas Mszy Św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

We wtorek wspomnienie św. Moniki, matki modlącej się o nawrócenie syna.

W środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszam na Mszę Św. i Nowennę do M. B. Nieust. Pomocy.

W czwartek Kościół wspomina Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

W piątek Msza Św. będzie odprawiona wyjątkowo o 8.00 rano.

W sobotę, 31 sierpnia br. na zakończenie wakacji odbędzie się uroczysta zbiórka ministrantów. W programie m. in. gry, zabawy terenowe, konkursy i grillowanie. Na spotkanie zapraszamy wszystkich ministrantów, a także chętnych do wstąpienia do Koła Ministranckiego. Zbiórka rozpocznie się o 12.00 w Ogrodzie przy Plebanii. Mile widziana obecność i pomoc rodziców ministrantów.

Za dwa tygodnie, 10 września br. przy naszej Parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”. Informacja szczegółowa znajduje się na plakatach rozwieszonych w gablotach i na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła. Osoby, które mogą wywiesić dodatkowe plakaty w gablotach wiejskich, sklepach lub innych odpowiednich miejscach proszę o zabranie plakatów z zakrystii.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 9.30 i o 11.30 zapraszam dzieci, aby otrzymały błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po Mszy Św. o 11.30 będzie spotkanie dla rodziców, którzy chcą zgłosić swoje dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

Dziękujemy za kwiaty parafianom z rejonu Bzowo-Góry. Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 sierpnia do 1 września 2019 r.

PN 18.00:           + Jan Makowski

WT 18.00:          Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz o Boże Błogosławieństwo
i opiekę NMP dla Dariusza

ŚR 18.00:           + Bożena Biały i dusze w Czyśćcu

CZ 18.00:           + Józef Czarkowski i zm. z rodziny Czarkowskich

PT 8.00              Dzięk. w kol. r. Sakr. Małż. Stefanii i Andrzeja, o zdrowie i opiekę NMP

SO 18.00:          Dzięk. w 10 r. Sakr. Małż. Pauliny i Tomasza

ND 8.00:             W intencji błagalnej o deszcz

ND 9.30:             + Helena w 18 r. śm., Marceli i Marian Kraskowscy

ND 11.30           + Alfons w 5 r. śm.

Czasopisma: Biuletyn Informacyjny, Różaniec (6 zł), Pielgrzym, Mały Pielgrzym